Sport

Ruský výškař Uchov závodil "namol"

Skandální video, které stojí za to. Ruský výškař Ivan Uchov se opil na atletickém mítinku Super Grand Prix v Lausanne.

O Rusech se říká, že mají rádi alkohol a obvzláště pak vodku. Stejně tak ale platí, že zvládnou vypít velké množství tohoto destilátu, aniž by to mělo nějaké následky.

Rus, který neumí pít. Neslýcháno!

To však není případ ruského výškaře Ivana Uchova, který se na mítinku elitní kategorie Super Grand Prix v  Lausanne objevil opilý. Při pohledu na dvaadvacetiletého atleta se zdálo, že po výškařském sektoru přímo létá, což se však odehrávalo pouze v jeho mysli.


Podle ostatních výškařů Uchov na ploše popíjel vodku s Red Bullem. "Rozhodně požádáme atleta o vysvětlení jeho chování a vyzveme ho, aby se to neopakovalo," uvedl mluvčí IAAF Nick Davies. Vedení světové atletiky si navíc vyžádalo videozáznam od švýcarských organizátorů.

Chvíle, kdy povzbuzující nápoj nedává křídla

Navzdory sloganu, který používá výše zmíněná firma, Uchov vůbec nelétal, ale spíš padal. Mladý ruský atlet ani jednou nepřelétl laťku a byl vyzván, aby ze soutěže odstoupil. Pořadatelé mu odmítli uhradit náklady. Navíc je pozván na kobereček Mezinárodní atletické federace IAAF, aby svoje konání vysvětlil.


Uchov je juniorským mistrem Evropy z roku 2005. V hale má osobní rekord 239 centimetrů, pod širým nebem o šest centimetrů horší.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události