Motorsport

Heidfeld dominoval třetímu tréninku na belgickou Grand Prix

Ve třetím tréninku na Velkou cenu Belgie, která se jede na okruhu Spa, byl nejrychlejší Nick Heidfeld ze stáje BMW. Kvalifikace na nedělní závod je na programu od 14 hodin.

S odstupem 0, 289 s skončil na druhém místě finský pilot Heikki Kovalainen s McLarenem. Třetí příčka patřila vítězi druhého tréninku, Fernandu Alonsovi na renaultu, jenž za německým jezdcem zaostal téměř o půl sekundy.

Deštivé belgické počasí

Sobotní trénink by stejně jako ty předchozí poznamenán dešťovými přeháňkami. Provazce vody, které se začaly spouštět z nebe, jezdce zahnaly do boxů už po pár odjetých kolech.


Jenže pak si "chlapci" řekli, že nejsou z cukru a nakonec se většina z nich rozhodla své vozy vyzkoušet i v těchto nepříznivých podmínkách.


Na prvním místě se protočilo nejprve několik pilotů z méně favorizovaných týmů, než vyvezli na trať svoje stovky ořů pod kapotou piloti elitních stájí.

Top týmům vypálili rybník Heidfeld a Alonso

První z nich byl na trati Kimi Räikkönen dvacet minut před koncem. Fin kroužil na tvrdší směsi a poté se vrátil do boxů. V tu chvíli vyrazili na měkčí směsi jezdci McLarenu, stejné obutí pak využilo i duo Ferrari.


Lewis Hamilton hned v prvním měřeném kole zajel nejrychlejší čas ve všech sektorech a ujal se vedení. V druhém kole dostal smyk v Les Combes a nezlepšil se. Brita nejdříve překonal kolega Kovalainen, o chvíli později však zajel nejrychlejší čas tréninku Nick Heidfeld.


Svým závěrečným pokusem se na třetí místo probojoval Fernando Alonso. Jezdcům Ferrari patřilo páté a sedmé místo, přičemž Massa na trať vyjel jako poslední a odjel nejméně kol.


Kvalifikace na VC Belgie je na programu od 14 hodin. Nedělní bitvu o krále belgického Spa budete moci sledovat v přímém přenosu na TV Nova, tn.cz pro Vás bude závod sledovat v podrobné on-line reportáži.Velká cena Belgie, třetí měřený trénink:

1. Heidfeld (Něm./BMW Sauber) 1:47,876, 2. Kovalainen (Fin./McLaren) 1:48,165, 3. Alonso (Šp./Renault) 1:48,307, 4. Hamilton (Brit./McLaren) 1:48,356, 5. Massa (Braz./Ferrari) 1:48,692, 6. Vettel (Něm./Toro Rosso) 1:48,768, 7. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:48,815, 8. Rosberg (Něm./Williams) 1:48,836.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události