Fotbal

Reprezentace před kvalifikací? Hubená výhra nad outsiderem

Česká fotbalová reprezentace vyhrála v modelovém přípravném utkání proti prvoligovým Českým Budějovicím 1:0. Jedinou branku vstřelil při své premiéře za národní mužstvo Miroslav Slepička.

Svěřenci Petra Rady sehráli v rámci přípravy na start kvalifikace mistrovství světa modelové utkání proti Českým Budějovicím. Zápas byl v mnohém atypický - hrálo se na 3x30 minut, nebyl omezený počet střídání a Budějovičtí měli v některých herních situacích simulovat hru prvního českého soupeře v kvalifikaci - Severního Irska. S ním se Radova družina utká ve středu v Belfastu.

První část

Během první třetiny si reprezentanti udržovali územní převahu, nedokázali ji ale gólově vyjádřit. Kromě velké šance Milana Baroše ze 20. minuty si nevytvořili ani vážnější brankové příležitosti.

Druhá část

Ve druhé "třetině" se na trávníku objevily v českém dresu nové tváře. Kadlece vystřídal Zdeněk Pospěch, nejaktivnějšího muže na hřišti Sionka nahradil David Jarolím. Do hry se dostali i oba sparťané - dodatečně povolaný Jiří Kladrubský a debutující útočník Miroslav Slepička, který zaujal Plašilovo místo.


Reprezentace pozměnila i své rozestavení. Rajnoch se posunul z postu stopera do zálohy, kde si vyměnil místo s Kováčem. Šírl se stáhl na levého beka, jeho post na kraji zálohy převzal Pospěch. Rada postavil do útoku, vedle do té doby osamoceného Baroše, důrazného Slepičku.


Střídání se hned pozitivně projevila na hře reprezentace. Novic na hřišti Pospěch napřáhl ve 32. minutě z hranice vápna a projektil z jeho kopačky se otřel o břevno českobudějovické branky. Do střelecké historie národního mužstva se o šest minut později mohl poprvé zapsat i Kladrubský, ale osamocený po Jarolímově přímém kopu hlavičkou neuspěl.


V do té doby největší šanci se ocitl Milan Baroš. Nová posila Galatasaray Istanbul dostala pěkný pas za obranu. V běhu si Baroš obhodil brankáře Kučeru, ale dostal se z příhodného střeleckého úhlu. Proto raději volil zpětnou přihrávku na nabíhajícího Slepičku, ten však míč netrefil.


Reprezentace se konečně prosadila v 52. minutě. Střelecký prapor musel od "mazáků" převzít Slepička, který podruhé už po pěkné nabídce nezaváhal. Při svém prvním reprezentačním startu, i když neoficiálním, nekompromisní pravačkou ukončil zmatky v pokutovém území Budějovic. To už na hřišti nebyl kapitán Petr Čech, jeho místo mezi třemi tyčemi zaujal další debutant Jaroslav Drobný.

Třetí část

Před začátkem závěrečného dějství kouč Rada opět zamíchal se sestavou. Na hřiště se vrátili Polák, Kadlec, Sionko a Plašil. Na hrotu útoku zůstal osamocený Slepička. Šanci na vyrovnání si ale vytvořili Budějovičtí. Miroslav Kučera dokonce obešel brankáře Drobného, ale z úhlu míč mezi tři tyče nedostal. Hra poté upadla na dlouhé minuty do podprůměru kvůli nepřesnostem na obou stranách.


Z hubeného vítězství 1:0 se nakonec Radovi svěřenci radovat mohli, ale pochvalu z úst impulzivního kouče asi slyšel málokdo. Nezbývá než doufat, že se při ostrém startu kvalifikace na půdě Severního Irska předvedou reprezentanti v daleko lepším světle.

Rada si přál ofenzivnějšího soupeře

Trenér Rada byl ale s přípravou spokojený. "Důležité bylo, že jsme vystřídali všechny hráče, které jsem měl zdravé k dispozici. Všichni měli zápasovou zátěž. Soupeř byl vstřícný. Nechtěli jsme, aby nám ustupoval, ale představoval jsem si to trochu jinak. Přáli jsme si, aby Budějovice hrály víc ofenzívně, protože to nás asi bude čekat v Belfastu. Z tohoto hlediska to nebylo ideální, ale celkově tento přípravný zápas účel splnil," prohlásil Petr Rada.

Sestava ČR:

Čech (46. Drobný) - Grygera (61. Kadlec), Rajnoch, Rozehnal, Kadlec (31. Pospěch) - Sionko (31. Jarolím), Polák (31. Kladrubský), Kováč (61. Sionko), Plašil (31. Slepička), Šírl (61. Polák) - Baroš (61. Plašil).

dfk s přispěním redakce SN, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události