Hokej

Komu patří Radulov? Rozhodne se u soudu!

Rusové s taktickým plánem neuspěli, budoucnoust pohotového střelce je i nadále nejistá.

Na sobotním zasedání Mezinárodní hokejové federace (IIHF) se řešil problém s hráči, kteří mají dvě platné smlouvy.


Do Švýcarska se přijela radit celá řada zástupců evropských soutěží včetně O2 extraligy.


Od 18. července vyšetřovala Mezinárodní hokejová federace šest hráčů. Těm po tu dobu zakázala účast na reprezentačních akcích, turnajích, které se konají pod patronací IIHF, i samotné přestupy.


Šlo o pětici hokejistů, kteří nabrali směr z Ruska do zámoří, a jednoho, jenž se vydal směrem opačným.


Vstřícné gesto ruské strany


Zástupci Kontinentální hokejové ligy učinili hned v úvodu jednání vstřícné gesto, když oznámili, že se vzdají práv na hráče, kteří se i přes platné smlouvy upsali zámořským celkům.


Jedním z nich je také český obránce Tomáš Mojžíš, jenž kývnul na nabídku Sibiru Novosibirsk, ale nakonec dal přednost angažmá v zámořské Minnesotě Wild.


Dalšími hokejisty, kterých se tento problém týká, jsou Rusové Nikita Filatov (z CSKA Moskva zamířil do Columbus Blue Jackets), Fjodor Fjodorov (Dynamo Moskva a New Jersey Devils) a Viktor Tichonov (Severstal Čerepovec, Phoenix Coyotes). Posledním, kdo odešel z Ruska, byl Kanaďan Jason Krog (Severstal Čerepovec, Vancouver Canucks).


Úsměvy zmrzly. Na přetřes přišlo jméno Radulov


Jeden z hlavních bodů schůzky tak byl rázem smeten ze stolu. Nejožehavější otázka však ve vzduchu visela i nadále - co udělat s Alexandrem Radulovem, největší hvězdou, která uvízla ve spletitých sítí dvou klubů.


Rozhodlo se rychle: o rychlonohém útočníkovi rozhodne soud, nebo sportovní arbitráž, pokud se na ní Salavat Julajev Ufa dohodne s Nashvillem Predators. Její výsledek pak obě strany musí definitivně respektovat.


Rusové tak neuspěli s pokusem “vyměnit“ zmiňovanou pětici právě za Radulova. A tak přiostřili, když na zasedání vytáhli na stůl to, že NHL porušila dohodu o respektování smluv a přetáhla do Ameriky hned tři ruské hráče. IIHF na to zareagovala a i tyto případy poslala před soud.


Na něčem se však znesvářené strany dohodnout dokázaly. Zástupci KHL se zavázali k uznávání platných kontraktů hráčů v NHL a smluv, jež jsou registrovány IIHF. Zámořská soutěž zase odkývala, že pro příště nechá hokejisty s platnými kontrakty v ruské lize na pokoji.


I když se všichni navenek dušovali, že to myslí vážně a gentlemanská dohoda by byla postačující, své sliby stvrdí pro jistotu písemně...

hum, mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události