Hokej

Vrátí se Pardubice na hokejový vrchol?

Vrátí se Pardubice na hokejový vrchol?
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Hokejové Pardubice jsou po loňské katastrofální sezoně ve svých prohlášeních krotcí.

Co mají společného týmy jako Sparta, Plzeň, Vítkovice či Třinec? Všechny tyto celky papírově posílily, a mohou si proto dovolit vyhlásit minimálně stejně vysoké cíle jako loni.


U vždy ambiciózního Moelleru je však situace jiná. Klub podle očekávání opět měnil trenéra a navíc ztratil i dva kvalitní útočníky, kteří byli pevnou součástí českého reprezentačního výběru.


Ukáže se ztráta Tomáše Rolinka a Petra Sýkory jako klíčový handicap v dobývání vytyčených cílů, nebo si Pardubice poradí i bez nich?Klub vstupuje do sezony s pokorou

U východočeského celku vždy platilo, že když do sezony vstupoval s “velkýma očima“ a viděl se minimálně ve finále, se zlou se potázal. Přesně to se vyplnilo i minulou sezonu.


Pardubice zazářily v přípravě a sebevědomě vyhlásily, že jsou největším favoritem na titul a svou roli berou. Jenže krátce nato je postihla tragická událost – při autonehodě na Vysočině se zabil pardubický obránce Martin Čech.


Ztráta kamaráda hráče dost poznamenala. Východočeši hned v úvodu ligy nabrali nečekanou ztrátu a do konce soutěže ji už nesmazali. Nakonec tak hráli, pro ně trochu potupné, play-out.


A i když jsou tak letošní výsledky týmu v přípravě opět poměrně příznivé, vedení klubu je ve svých cílech již daleko střízlivější.


“Doufám, že to bude úspěšná sezona a už nezažijeme to zklamání, které tu bylo v minulém ročníku. Hráčům hlavně přeji, aby se jim dařilo a předváděli výborný hokej,“ říká pokorně předseda představenstva Ondřej Heřman na oficiálních webových stránkách klubu.


Půjde to i bez střelce Sýkory?


Jak už bylo zmíněno, mužstvo v létě opustily dvě tradiční opory – Tomáš Rolinek a Petr Sýkora. Hlavně druhý jmenovaný, jenž zamířil na roční hostování do švýcarského Davosu, byl dlouhodobě brán za největší ikonu týmu. Pohotový útočník sehrál na východě Čech 521 zápasů, ve kterých vstřelil 220 gólů a připsal si 156 asistencí."Je sice pravda, že on i Tomáš Rolinek nám budou hodně chybět, na druhou stranu se ale podařilo přivést třeba Petra Čáslavu, Martina Štrbáka nebo Tomáše Divíška,“ oponuje manažer klubu Zbyněk Kusý. Do klubu se z Ruska vrátil i tvrďák Aleš Píša, na trenérský stolec pro změnu usedl staronový kouč Václav Sýkora.

A zase ta nehoda...

I když se v Pardubicích usilovně snaží, aby se loňský nezdar už neopakoval, jedna věc je podobná. Opět se těsně před startem ligy udála nepříjemná kolize s autem, která stála lidský život.


Dnes již bývalý pardubický asistent Ladislav Lubina (zřejmě v opilosti) zavinil dopravní nehodu, při níž zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Krátce poté byl z klubu pochopitelně vyhozen. “Jedná se o Láďovu soukromou věc a my se tím už nemůžeme nějak moc zabývat," poznamenal stroze Kusý.


To pardubický trenér Václav Sýkora byl o něco sdílnější. “Zásah to byl velký, neboť se akorát rozjížděla příprava na ledě. Ale i takové věci se v životě prostě stanou. Nebyl čas to nějak více řešit. Skočili jsme do vody a museli plavat.“


Kam až Pardubice doplavou v samotné sezoně, to se nechme překvapit.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události