Sport

Mistr světa na zemi po půl minutě, co by na to řekl Rocky?

Fanoušci v anglickém Manchesteru asi budou chtít vrátit vstupné. Jejich miláček se neudržel na nohou ani půl minuty!

V ringu se v souboji o pás mistra světa v lehké váze organizace WBO utkali dva borci, kteří do té doby v profesionálním ringu nepoznali zklamání z bolestivé porážky. Obhájce titulu a rodák z Boltonu Amir Khan odešel jako vítěz ze všech předchozích 18 zápasů, Kolumbijec Breidis Prescott ukončil ze svých předešlých soubojů 14 už ve třetím kole.

Jak řekl, tak udělal

O kvalitách soupeřů, které Prescott "vypráskal“, se ale živě spekulovalo. Stejně živě se však probírala Khanova mizerná obrana, kterou měl zlepšit nový kouč. "Na zem už jej poslalo mnoho bezejmenných boxerů, jakou šanci pak má proti mně? Má skleněnou bradu, pošlu ho na zem ve čtvrtém kole,“ prorokoval pětadvacetiletý Prescott a dodal: "Zařídím knock-out levým hákem.“ Měl pravdu, jen asi i jeho překvapilo, že to celé mělo mnohem rychlejší spád.


Jeho souboj o mistra světa totiž trval pouhých 54 vteřin, než šel domácí miláček Khan definitivně "počítat andělíčky“. Poprvé hlavou orazítkoval zem díky přesnému zásahu levačkou do otevřené obrany po 30 vteřinách a už v tu chvíli byl na ručník. Dostal se sice zpátky na nohy, ale jeho další naděje na zvrat duelu měly jepičí život.

Khan musí "začít od píky"

"Nic mi není. Teď se musím vrátit na začátek a začít znovu, od základů. Jsem světová třída a vrátím se ještě silnější,“ vzkázal po prohraném souboji Khan a s poníženým výrazem dodal: "Omlouvám se všem svým fanouškům.“

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události