Fotbal

Beckham uvažuje, že po skončení kariéry koupí fotbalový klub

Fotbalová megastar dobře ví, že na svou tvář může zlákat bohaté investory.

Slavnostně oblečený David Beckham, který usedá mezi doutníky pokuřující majitele movitých klubů. A to nikoli jako uznávaný fotbalista, nýbrž jako jeden z nich.


Zatím poměrně nereálná představa, jež se v budoucnu může změnit v realitu. “Je hodně věcí, které bych chtěl někdy vyzkoušet. Vlastnit fotbalový klub je možná jednou z nich,“ řekl Beckham na zahraničních internetových stránkách.


Syndrom “City“ se zřejmě bude šířit dál


Je možné, že začíná nová éra, kdy do klubů budou vstupovat už jen multimilionáři, kteří fotbal zajistí na několik desítek let dopředu. A to i za cenu toho, že z něj definitivně zmizí i ten poslední zbytek čehosi, čemu se říká sport. Protože pak už půjde čistě jen o obchod s bílým masem.V případě Beckhama však něco takového nejspíš nehrozí. Fenomenální záložník je sice nejbohatším fotbalistou světa, jeho jmění se však ani náznakem nevyrovná majetku bohatých šejků, kteří by tak rádi expandovali především na Britský poloostrov.


Teoreticky řečeno, tito exotičtí “fotbaloví nadšenci“ by si mohli pořídit jakýkoli evropský klub, pokud by jeho stávající majitel šel čistě jenom po penězích.


To u Beckhama je situace jiná. Bývalý fotbalista Realu Madrid si díky své misi v americkém Los Angeles Galaxy přijde na 100 milionů liber, což je suma, která by mu stačila k majoritnímu vstupu do průměrného klubu Premier League.


Pokud by si chtěl koupit třeba “svůj“ Manchester, musel by mít za sebou alespoň jednoho schopného investora, jenž by disponoval minimálně stejnou finanční základnou jako právě Beckham.


Tak daleko ve svých plánech však anglický fotbalista ještě není. “Vždycky jsem chtěl na sobě pracovat a dělat věci, které mě baví. Ještě nejsem definitivně rozhodnutý, jestli si nějaký klub skutečně pořídím. Zatím je předčasné o tom takhle hovořit,“ uzavřel populární “Beks“.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události