Fotbal

Hvězda ligy Necid pomůže jednadvacítce v boji o baráž

Devatenáctiletý útočník Slavie Tomáš Necid byl dodatečně povolán před klíčovým zápasem kvalifikace ME proti Ukrajině.

Nový kouč jednadvacítky Jiří Kotrba, který mužstvo převzal po Lavičkově letním odchodu do Sparty, povolal Necida poté, co tým opustil Martin Fenin. Ten "lvíčatům" pomáhal v zápase na horké turecké půdě, ve kterém mladí Češi prohráli 0:2 a zkomplikovali si tak cestu do baráže o ME.


Útočník bundesligového Frankfurtu Fenin se totiž v neděli přesunul zpět k reprezentačnímu áčku, které jej pro sobotní důležitý zápas jednadvacítce vypůjčilo.

Necidův podzim snů

V Turecku se jednadvacítka gólově neprosadila, což by měl v domácím utkání proti Ukrajině změnit právě Necid. Ten je po pěti odehraných kolech Gambrinus ligy na čele střelecké statistiky. Spolu s Václavem Svěrkošem z Ostravy a spoluhráčem ze Slavie Tijani Belaidem skóroval čtyřikrát.


"Věříme, že by mohl potvrdit svoji dobrou podzimní formu," řekl Kotrba agentuře ČTK. Necid prožívá podzim snů. Po bronzové medaili z domácího mistrovství Evropy hráčů do 19 let, kde se stal nejlepším střelcem turnaje, se chytil i v mistrovské Slavii.

Slavia naplnila pokladnu


Tyto úspěchy vyústili až k přestupu do ruského CSKA Moskva. Tam se talentovaný fotbalista přesune v zimě a Sešívaní za něj vyinkasují více než 100 milionů korun.


Necid se o pozvánce do jednadvacítky dozvěděl dnes odpoledne poté, co se výprava vrátila z Turecka. Vzápětí se připojil k týmu a společně s ostatními odcestoval do Uherského Hradiště. Právě toto město na jihu Moravy bude úterní rozhodující duel kvalifikace hostit.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události