Fotbal

Capello vynadal Rooneymu a Coleovi, trenér Andorry zase Italovi

Anglický trenér Fabio Capello přiznal, že ho během zápasu s Andorrou, který vyhráli Britové 2:0, naštvali Wayne Rooney a Joe Cole. Nerespektovali totiž jeho pokyny.

Celý spor vznikl v podstatě kvůli maličkosti. „Vůbec mě nepotěšili Joe Cole a Wayne Rooney, protože jsem je žádal, aby hráli více vepředu. Měli tím pomoci Emilu Heskeymu, který byl v útoku na všechnu práci sám, “ řekl Capello bezprostředně po utkání. Měl totiž pocit,  že se oba hráči v době, kdy šli jeho svěřenci do dvoubrankového vedení, příliš zatáhli.


Cole si poté s Capellem vyměnil pár velmi ostrých slov. Hněv italského trenéra přitom nezmírnil ani fakt, že se útočník Arsenalu v zápasu dvakrát trefil.

Capello vychladnul a Colea nakonec chválil

Při hodnocení zápasu už měl projev italského trenéra mnohem smířlivější tón. Capello dokonce přiznal, že byl s jeho výkonem spokojený. Bylo to podruhé, kdy Cole ostříleného kouče potěšil. Poprvé se to anglickému reprezentantovi podařilo v přátelském utkání, ve kterém minulý měsíc Anglie remizovala 2:2 ve Wembley s Českou republikou.


„Musím říct, že Joe je pro nás teď velkým přínosem,“řekl italský kouč, který cítí, že díky vydřené výhře získají jeho svěřenci potřebné sebevědomí před těžkou fotbalovou bitvou v Chorvatsku. „Jsem spokojený, protože jsme odehráli dobrý zápas se spoustou šancí, což je důležité znamení před utkáním s Chorvatskem,“ řekl spokojený trenér.

Povedená premiéra expresu z Arsenalu

Jedním ze světlých momentů anglické hry bylo představení devatenáctiletého útočníka Arsenalu, Theo Walcotta, který si připsal vůbec první start v dresu anglické reprezentace. „Hráli jsme dobře asi dvacet minut, během nichž jsme si vypracovali dvě dobré šance ke skórování, které se nám nepodařilo proměnit. Potom začala být naše hra příliš pomalá a navíc bylo dost těžké se pohybovat v přehuštěné obraně našeho soupeře,“ hodnotil utkání londýnský rychlík.


Cole věří, že angličtí příznivci uvidí ve středečním utkání proti Chorvatsku zcela odlišný výkon. „Když si lidé před zápasem přečtou s kým hrajeme, tak si řeknou, snadný soupeř. Jenže oni měli v kádru deset nadšeně bojujících hráčů. Navíc se hrálo na hřišti, které připomínalo spíše bojiště, než fotbalový trávník," shrnul svoje dojmy z utkání Joe Cole.

Trenér Andorry: Ať si pan Capello zkusí trénovat náš tým

Kouče Capella za jeho chování káral pro změnu jeho protějšek na lavičce Andorry, David Rodrigo. A čím si vysloužil italský lodivod na palubě anglické reprezentace Rodrigovu kritiku? „Pan Capello se vyjádřil v tom smyslu, že nechápe naši obrannou taktiku,“ řekl trenér ze země, která leží v lůně pyrenejských velikánů.


„Dobře, ať si zkusí trénovat Andorru a já to zase vyzkouším na lavičce anglické reprezentace. Jsem si jistý, že dokážu zvítězit větším, než dvoubrankovým rozdílem,“ dodal podrážděně Rodrigo, který nešetřil ani britské sdělovací prostředky.


„Viděl jsem, že si anglická média dělají z našich hráčů legraci, protože nejsou profesionálními fotbalisty a někteří z nich kromě fotbalu ještě pracují," řekl Rodrigo, který ještě dodal, "Těch 11 chlapů však dokázalo uhrát s ostrovany velmi přijatelný výsledek, který vlastně znamená jejich prohru."

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události