Hokej

Jágr slavil s Omskem první výhru

Hokejový klub Avangard Omsk v sestavě s Jaromírem Jágrem, Jakubem Klepišem a Pavlem Rosou v neděli poprvé zvítězil v Kontinentální hokejové lize. Porazil Ladu Togliatti 2:1.

S Omskem to opět hned od úvodu na ledě Lady Togliatti vůbec nevypadalo dobře. Nerozhodné skóre Letci udrželi jen do 12. minuty, kdy se prosadil domácí Zacharčuk.

Trenér řádil, Omsk skóroval

"První třetina byla velmi vyrovnaná, ale pak jsme inkasovali," posteskl si trenér hostů Sergej Gesonskij. Avangard se sice snažil s duelem něco udělat, ale recept na gólmana Lady najít nedokázal ani ve druhé třetině.


Kouč Omsku měl před závěrečnou třetinou v kabině pořádný proslov a ruští hokejisté, kteří mají ještě na paměti, jak dopadl jejich spoluhráč, nadějný mladík Čerepanov, když nepodával takové výkony, jaké se od něho čekaly, se vzmužili. Krátce po startu třetí třetiny se prosadil Pestunov.


Ve 49. minutě strhnul skóre na stranu hostů Malyšev. "Postupem času jsme měli více příležitostí a ty jsme dokázali využít," poznamenal Gersonskij k nečekanému obratu v poslední třetině.

Klepiš málem "naboural" plány Avangardu

Česká kolonie v čele s Jaromírem Jágrem se bodově neprosadila. A Jakub Klepiš dokonce spíše záškodničil, když se nechal v 58. minutě vyloučit. To se musel Gersonskij hluboce nadechnout, aby českého útočníka neposlal na farmu za Čerepanovem. Jelikož Lada se okamžitě nabízené příležitosti chopila. Odvolala brankáře a v přesilovce šla do power-play.


"Hráči bojovali až do konce a prokázali odhodlání s vývojem něco udělat, ale nepodařilo se," litoval trenér domácích Vladimir Krikunov. "A že tam šance na vyrovnání byly..." podotkl kouč Neftěchimiku.


Omsk však závěrečný nápor ustál a připsal si první výhru (2:1) v Kontinentální hokejové lize.

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události