Fotbal

Zamíří Daněk do Teplic?

Fotbalový brankář Michal Daněk by mohl hrát za Teplice.

Když plzeňský gólman, o kterého se krátce zajímala i pražská Sparta, v zimě odcházel na zkušenou do druholigového anglického klubu West Bromwich, určitě netušil, že už v létě bude zase zpátky.


Jenže stalo se a talentovaný brankář musí nyní řešit, co bude dál.


Daněk musí hlavně chytat


Jedno je jisté, Plzeň pro něj nemá místo. V létě si pořídila zkušeného sparťana Tomáše Poštulku a na jeho pozici týmové jedničky zatím není důvod nic měnit.


"Vím, že tady chytat nebudu. Proto chci odejít. A abych pravdu řekl, je mi víceméně jedno kam," poznamenal pro tn.cz Daněk.


Pětadvacetiletý fotbalista je ve věku, kdy potřebuje hlavně pravidelně nastupovat. “To je jednoznačně zájem všech stran,“ potvrzuje generální manažer Plzně Adolf Šádek.


Zájemců o Daňkovy služby je hned několik, ale horší to je s konkrétními nabídkami, které na západočeský klub dorazily. Jednu takovou se chystají předložit Teplice. 


Zatím jen oťukávání terénu?


"Proběhla některá počáteční jednání manažerské skupiny, jež Michala Daňka zastupuje, a naším klubem. Ale pokud vím, v celé záležitosti dosud nedošlo k žádnému rozhodujícímu vývoji," mlžil marketingový manažer Teplic Petr Heidenreich.


Je však jasné, že Daněk by se severočeskému celku hodil. Gólmanská dvojice Slavík-Belic totiž není příliš přesvědčivá a trenéru Plíškovi s ní už zřejmě dochází trpělivost.


Vyřeší jeho starosti právě Daněk? 


"Věřím, že za nový klub budu chytat již o víkendu. Nebo budu sedět alespoň na lavičce," přeje si ještě stále brankář Plzně.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události