Fotbal

Turek zkolaboval a sezona pro něj možná předčasně skončila

Tureckého fotbalistu Ümita Özata, který zkolaboval během utkání Karlsruhe - 1.FC Kolín nad Rýnem, čeká několikaměsíční pauza.

V pondělí o tom informoval německý server Kicker, který zároveň upřesnil důvod Turkova kolapsu. Tím je prý zánět srdečního svalu. Vše odhalilo vyšetření na klinice v Hannoveru, která ale na hráčovu žádost tuto diagnózu oficiálně nepotvrdila ani nevyvrátila.


"Těším se na další spolupráci v Kolíně nad Rýnem a také na to, až budu moci opět hrát," uvedl v prohlášení kapitán týmu Ümit Özat. Na fotbal ale musí alespoň na tři měsíce zapomenout. Smutnější prognóza hovoří až o dvojnásobné nucené pauze, nebo dokonce o předčasném konci sezony.

Teprve třetí německý "happy-end"

Dobrou zprávou každopádně je, že Özatovo srdce bude v pořádku. "Znovu bude hrát," vyřkl pozitivní verdikt Michael Meier, manažer Kolína nad Rýnem. Turecký fotbalista je teprve třetím v historii německého fotbalu, který po srdečním kolapsu bude moci pokračovat v kariéře.


Současný hráč Augsburgu Marco Küntzel musel vynechat podstatnou část sezony 2002/03, ale už opět čiperně pobíhá po zeleném pažitu. Podobný osud potkal v ročníku 1986/87 Andrease Fischera, který ve své kariéře hájil barvy Leverkusenu a Hamburku. Fotbalu musel dát sbohem "jen" na tři měsíce.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události