Fotbal

Bednář prosí kouče o šanci ukázat se v Premier League

Český útočník Roman Bednář je zatím jediným střelcem West Bromwiche v Premier League. Přesto musí o návrat do sestavy tvrdě bojovat.

„Vím, že dokážu střílet góly,“ vzkazuje manažerovi týmu zvaného Baggies Bednář na stránkách expressandstar.com. Bývalý forvard skotských Hearts je autorem doposud jediného gólu svého týmu v Premier League. V samém závěru zápasu proti Evertonu byl úspěšným exekutorem pokutového kopu.

Našel ztracenou sebedůvěru

Poté ale manažer Tony Mowbray vsadil na jiné koně a Bednářovi nezbylo, než držet palce spoluhráčům na lavičce. Podle Bednáře za to může fakt, že si v přípravě nepočínal dostatečně sebevědomě. „To se útočníkům občas stává,“ hájí se forvard, který v minulé sezoně pomohl Baggies k postupu do Premier League 17 góly.


Návrat víry ve vlastní schopnosti začal pociťovat v přípravném zápase proti španělskému Realu Mallorca, kdy konečně protrhl střeleckou smůlu. „Na konci zápasu jsem byl trochu naštvaný, že se mi nepodařilo proměnit další šanci. Z toho jsem poznal, že má sebedůvěra je zpět,“ zavzpomínal Bednář.

Upozornil na sebe v rezervě

Po těžkém období, kdy musel přesvědčovat sám sebe, musí teď přesvědčit i Mowbraye. „Proměnil jsem penaltu proti Evertonu a pak jsem se trefil dvakrát za rezervu,“ připomněl ex-mladoboleslavský forvard týden starý zápas záložního týmu a odhodlaně dodal: „V tuto chvíli se cítím opravdu sebevědomě.“


Před sobotním zápasem Premier League proti rozjetému West Hamu mu možná v sestavě ubyl konkurent. Ofenzivní záložník James Morrison si při kvalifikačním duelu Skotska poranil koleno a jeho start je nejistý.


„Když se mě manažer rozhodne postavit, mohu změnit jeho názor. Budu trpělivý a na svou šanci si počkám,“ slíbil Bednář a s odhodláním uzavřel: „Jsem ale v každém případě nažhavený a věřím, že mohu pro náš tým střílet góly v Premier League.“

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události