Fotbal

VIDEO: Csaplár chce na Žižkově realizovat svůj "projekt"

Rozhovor s novým trenérem fotablistů Viktorie Žižkov Josefem Csaplárem.

Novým manažerem Viktorie Žižkov se stal Josef Csaplár. Dosavadní hráčský skaut Evertonu chce v pražského klubu naplnit svůj projekt po vzoru vyspělých fotbalových lig. Jaký herní styl chce hráčům vštípit? Podívejte se na video:Říkal jste, že nechcete být učitelem tělocviku, jaký post Vám tedy Žižkov nabídl?
Tahle odpověď, kterou jsem já medializoval, měla znamenat, že trenér v České republice je svým způsobem učitelem tělocviku. Svým chováním a jednáním se snažím pozvednout vůbec kredit a prestiž trenérů. Dohoda se netýká čistě A-týmu, ale vůbec komplexního vybudování klubu. Jak zázemím, vybavením, tak personální stránkou, hráči, trenéry, metodicky, regeneračně.

Jak dlouho jednání probíhala a co rozhodlo o tom, že jste nakonec na nabídku kývl?
Ve čtvrtek došlo k odvolání Standy Grigy, takže jednání probíhala od té doby. To, proč jsem se rozhodl pro Žižkov, je prostě proto, že jsem při jednání nabídl projekt, na kterém jsme se domluvili.

Jaké cíle před Vás sportovní ředitel Kuka, potažmo vedení postavily?
Cíle jsou krátkodobé, střednědobé, dlouhodobé. Samozřejmě, že výstavní skříní Viktorie Žižkov je A-tým. To znamená dostat se co nejrychleji ze sestupových vod, pokusit se změnit herní projev. To jsou takové ty krátkodobější cíle. Střednědobé jsou samozřejmě skončit v tabulce co nejvýš.

Nakolik jste informovaný o stavu žižkovského kádru a klubu jako takovém?
To jsem dobře. Už z titulu své dosavadní funkce skauta jsem informovaný velmi dobře.

Sportovního ředitele Žižkova jste vedl ve Slavii jako trenér. Jak vnímáte skutečnost, že jste si pozice šéf – podřízený vyměnili?
Já bych to nevnímal jako šéf – podřízený, jdeme do toho prostě dva. Jdeme do toho oba. Jestli je ta role šéf – podřízený, nebo jestli je jednou podřízeným on, někdy já šéf, nebo já podřízeným on nadřízeným. O tom prostě vůbec nepřemýšlím, to jsou věci, které jdou mimo mě.

acs, dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události