Tenis

Murray o finále US Open: Federera jsem připraven porazit

Dlouhých 72 let čekají Britové na vítěze na grandslamovém turnaji. Teď se to může podařit Andy Murraymu, který se chystá Švýcara porazit.

Jednadvacetiletý tenista by se stal teprve třetím Britem v historii, kterému by se to povedlo. Naposledy si sáhl na grandslamovou trofej Fred Perry v roce 1936.


Murray teď má jedinečnou možnost rozšířit sbírku ve vitríně britského tenisového svazu o další trofej. S obhájcem titulu a čtyřnásobným vítězem US Open má totiž mladý Brit příznivou zápasovou bilanci, když ze tří utkání dokázal Švýcara dvakrát porazit.

Murray nepotřebuje odpočívat, aby porazil Federera

„Hrál jsem dost dobře na to, abych porazil světovou jedničku, v minulosti jsem zase porazil Rogera. Předvádím tenis, kterým dokážu těmto dvěma konkurovat,“ řekl před finálovým střetnutím sebevědomý Murray, kterému dokonce nevadí, že Federer odpočíval o jeden den déle.


Švýcarský tenista totiž hrál s Novakem Djokovičem už v sobotu, zatímco Murrayho zápas s Nadalem se kvůli dešti protáhl na dva dny a dohrával se až v neděli.


„Jistě, v ideálním případě bych chtěl být v Rogerově pozici, ale je to Grand Slam a ačkoliv nebudu mít na odpočinek ani 24 hodin, tak mi to nezabrání v tom, abych ze sebe nevydal 110 procent,“ řekl odhodlaně Murray.

"Grandslamový zelenáč" si nemyslí, že je Federer z formy

Talentový mladík je na rozdíl od Švýcara "grandslamovým zelenáčem." Jeho největším úspěch je čtvrtfinále Wimbledonu. Pro Federera to bude naopak bude již jeho 18. finále v řadě na turnaji „Velké čtyřky“.


"Má hodně zkušeností, zatímco pro mě je to něco nového. Vím, že musím hrát skvěle, abych měl šanci vyhrát. Nebojím se toho, protože přesně tak jsem hrál v minulých dnech," řekl Murray.


Ačkoliv si troufalý mladík na Federera věří, tak před ním neskrývá respekt a zároveň odmítá, že bývalá světová jednička prochází nějakou krizí. „Dostal se do finále ve Wimbledonu, na French Open a mezi nejlepší čtyřky na Australian Open a teď je znovu ve finále. Nechápu, proč si všichni myslí, že nehraje dobře,“uzavřel Murray.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události