Hokej

České hokejistky: 82:0? To je nářez…

VIDEO: Slova překvapení i obdivu vyvolal na tvářích českých hokejistek výsledek jejich slovenských soupeřek v předolympijské kvalifikaci.

Slovenky porazily Bulharsko 82:0 a postaraly se tak o rekordní zápis do historických análů světového hokeje. „Mluvil jsem s trenérem, Bulharky prý byly extrémně slabé, od ostatních dostávaly také alespoň čtyřicet gólů,“ prohodil trenér českého národního týmu Karel Menhart.

Češky nedokážou soupeře "dorazit"

Jeho svěřenkyně, které se Slovenkami hrají naprosto vyrovnané zápasy končící většinou jednogólovým rozdílem, ale samy přiznávají, že podobný debakl z jejich strany asi nehrozí. „Slováci jsou jiní, mají motivaci hrát až do konce, to my nedokážeme,“ přiznává Eva Holešová, členka národního týmu, který se v těchto dnech připravuje na soustředění v Havlíčkově Brodě.


Maximální vítězství českých barev se prý počítá na maximálně dvacetigólový rozdíl. „Víc jsme v reprezentaci asi nedaly,“ přemýšlí Holešová. Na slovenský rekord mohou Češky zaútočit na podzim, kdy je čeká v rámci olympijské kvalifikace cesta do Číny. „Chceme na olympiádu,“ přizávají hráčky, které namlsal nedávný medailový zápis české osmnáctky na mistrovství světa.

Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události