Fotbal

Fotbalový klub SV Hamburk otevřel hřbitov pro fanoušky

VIDEO: Představitelé německého bundesligového klubu SV Hamburk převedli lidové rčení „Věrnost až za hrob“ do reality.

Jejich zesnulí příznivci od úterka mohou svému milovanému klubu „fandit“ i po smrti. Německý tým, za který hraje i český fotbalista David Jarolím, dnes otevřel vlastní hřbitov, kde bude hroby pokrývat tráva ze stadionu HSH Nordbank Arena. „Já myslím, že to dokazuje jenom to, jak je fotbal v tomto městě populární,“ řekl český záložník.


Stavitelé hřbitova si s místem odpočinku svých fanoušků skutečně vyhráli. Vstupní brána na hřbitov o rozloze 5000 čtverečních metrů má podobu fotbalové branky a na dohled je i hamburský stadion. "První pohřeb tady budeme mít během několika dní," řekl agentuře AP člen vedení klubu Christian Reichert.


Kapacita fotbalového hřbitova, který je součástí normálního hřbitova, je 500 hrobů. Do výstavby místa posledního odpočinku pro fanoušky klub investoval 100 000 eur (téměř 2,5 milionu korun).

Fandění ze záhrobí přijde na pěkné peníze

Doposavad byla tato “výsada” umožněna pouze fanouškům argentinského velkoklubu Boca Juniors. Teď už mohou konečně odpočívat v pokoji i příznivci německého klubu, které však fandění ze záhrobí přijde určitě dráž, než jejich jihoamerické kolegy. Oficiální klubová rakev stojí totiž 2350 euro, což činí asi 59 000 Kč, zatímco urna vyvedená v klubových barvách přijde na 390 euro, resp. 10 000 Kč.   

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události