Hokej

Slovenské hokejistky rozstřílely Bulharsko 82:0!

Slovenské hokejistky v olympijské předkvalifikaci zaznamenaly nejvyšší vítězství v historii akcí IIHF. Porazily Bulharky 82:0.

„Bylo vhazování, holky se hned dostaly do útočné třetiny a daly gól. Tak to šlo pořád dokola,“ popisuje utkání trenér slovenských hráček Miroslav Karafiát. „Abychom holky motivovali, říkali jsme jim, ať zkusí dát sto gólů.“


Slovenky zahájily zápas ve velkém stylu a už v šesté minutě vedly 10:0. První třetinu nakonec vyhrály 31:0 a v kanonádě pokračovaly i ve zbývajících dvou dějstvích (24:0, 27:0). To znamená, že daly gól každých 44 vteřin. Nejzaměstnanějším člověkem během utkání tak byl oficiální hlasatel. Ještě nestačil ani přečíst autorku gólů a už padl další. Často se stávalo, že měl zpoždění i dva góly.


Na vyjádření trenéra se můžete podívat zde:


Bulharky za celý zápas na brankářku Kvakovou nedokázaly ani jednou vystřelit, poměr střel byl na konci utkání 139:0. Naopak bulharští trenéři se v 57. minutě rozhodli hrát dvě minuty power play. „Jenže zapomněl říct svým hráčlám, že nemohou zalehnout puk v brankovišti. Ony to udělaly překvapivě dvakrát po sobě, a tak jsme dvakrát jeli trestné střílení,“ smál se po zápase trenér Karafiát.


O slovenské góly se podělilo celkem 14 hráček, nejlepšími střelkyněmi byla Čulíková s deseti brankami a Veličková s devíti. Hokejistky zaznamenaly rekordní výhru se stejným soupeřem, se kterým si své maximum stanovil i mužský výběr. Před 14 lety na mistrovství světa divize C Slováci porazili Bulhary 20:0.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události