Hokej

Hadamczikovy Vítkovice porazily Boleslav, ale...

Premiéra ex-reprezentačního trenéra Aloise Hadamczika byla jaksi bez chuti a zápachu. Severomoravané sice porazili nováčka z Boleslavi 1:0, ale jejich výkon byl velmi nevýrazný.

Nový kouč, řada posil a velká očekávání, ale v první části ze strany Vítkovic stará bída. "Zodpovědnost nám dneska trošku svázala nohy. Pohyb nebyl tak ideální, jak bych si představoval a možná proto nás soupeř stačil obsazovat,“ řekl k ne úplně povedenému úvodu trenér Hadamczik.


Domácím to směrem dopředu velmi ztuha a poprvé ohrozili Cháberovu branku až v 11. minutě. Ve dvojnásobné přesilovce vypálil bez přípravy nebezpečně Petrovický a mladoboleslavský brankář betonem pohotově zachránil čisté konto. Hokejovou nudu narušil ještě boleslavský Barinka, který se ocitl sám před Pincem. Místo toho, aby střílel však přihrával na Boháče, který z mezikruží minul branku.

Vítkovická nuda pokračovala i ve druhé třetině

Ve druhé třetině už se domácím bruslilo lépe a zabydlovali se v útočném pásmu hostů mnohem častěji. Zlepšený výkon však znovu rezultoval pouze v jedinou šanci, když Kvapil z otočky zakončil do Cháberova plastronu. V 35. minutě srovnal v šancích na 2:2 Čech, který ukázal záda vítkovickým bekům, ale těsně přestřelil.

Do třetice všeho dobrého

Bylo jisté, že v tomto vyrovnaném zápase může o vítězi rozhodnout i jediná branka, což se potvrdilo ve třetí třetině. V 46. minutě hráli domácí třetí oslabení tří proti pěti, které hosté tentokrát nepřežili. Celkem třikrát zkoušel štěstí proti boleslavskému gólmanovi z dálky forvard Burger, ale Chábera kapituloval až při jeho posledním pokusu.


"Trenér mě poslal na čáru a měli jsme to hrát kolem brány, nebo pálit od modré. Střela vyšla na mě a jsem rád, že prošla. Byla to už několikátá rána a přiznám se, že moc síly jsem už neměl. Ale zaplaťpánbůh za to, že to tam spadlo," řekl šťastný střelec pro klubový web.


Burgerovy chyby ze závěru utkání Boleslav nevyužila

Později se ukázalo, že Burgerův gól měl cenu tří bodů. Paradoxní je, že ten stejný hráč mohl svůj tým o plný bodový zisk připravit. Na posledních 50 sekund Boleslav odvolala brankáře a právě po Burgerově kiksu měla obrovskou možnost vyrovnat, ale Sýkoru pět vteřin před koncem nadvakrát vychytal Pinc. "Už jsem mluvil s Markem Pincem a děkoval mu, že to těch pět vteřin před koncem zachránil. Byla to stoprocentní šance a přišla po moji hloupé chybě," kál se vítkovický útočník.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události