Hokej

Marek za Magnitogorsk střílí góly, týmu se ale moc nedaří

Útočník Jan Marek vstřelil ve třech zápasech tři góly a ve středu ho čeká čeká Jágrův Omsk.

Už svou třetí sezonu začíná v ruském Metallurgu Magnitogorsku český hokejový útočník Jan Marek. Jeho týmu se ale zatím nedaří. Z prvních tří zápasů vyhráli jen jednou a vedení klubu si hned hráče pozvalo na kobereček. Ve středu se hráči představí na ledě Omsku, za který hraje i české trio Jaromír Jágr, Jakub Klepiš a Pavel Rosa.

Je špatný začátek znamením dobrého konce?

"Začali jsme špatně. První zápas jsme sice vyhráli, ale pak jsme dvakrát prohráli a moc nám to nešlo. V Magnitogorsku vyhlásili cíle, že musíme všechno vyhrát, což bude těžké. Všechny týmy hodně posílily, titul může získat tak deset mužstev," prozradil bývalý hráč Sparty nebo Třince. Markovi se vstup do nové sezony vydařil. Hned v prvním utkání vstřelil důležitý gól, kterým načal obrat v utkání s Dinamem Minsk. Ve třetím duelu sezony proti Čerepovci dal branky dvě. Ani to ale na výhru nestačilo. "Sice jsem dal v prvních třech zápasech tři góly, ale radši bych je nedal a zvítězil. Když se tady vyhrává, tak je všechno v pohodě,“ vysvětlil Jan Marek.

Vedení klubu není spokojeno…

Magnitogorsku to zatím úplně nešlape. A vedení klubu už udělalo první kroky, aby situaci zlepšilo. "Měli jsme pohovor s vedením a nebylo to nic příjemného. Máme za úkol se ctí odehrát Victoria Cup, vyhrát Ligu mistrů a získat titul. První tři zápasy jsme ale skutečně neodehráli dobře. Ptali se, co se děje. Říkali, že takto nejde hrát a že bychom se měli probrat," prozradil Marek.

Nedůvěra k ruským letadlům

Marek má větší strach z létání, než z naštvaného vedení. "Začátky jsou krušné, nejhorší je, zvykat si na časová pásma. Létání navíc není můj koníček. Letadla tu všeobecně nevypadají moc dobře a já se létaní opravdu bojím. Jsem ale tady, chtěl jsem hrát dobrý hokej a vydělat si nějaké peníze, tak to musím brát. Vždy se před odletem pomodlím a letíme," řekl hokejista.

Parťáky v Magnitogorsku má a hraje s nimi prší

"Magnitogorsk jako město jde sice dopředu, ale moc se tam toho dělat nedá. Vytvořili jsme si tady s Tomášem Rolinkem, Karlem Pilařem a Jardou Kudrnou dobrou partu a jsem za to rád," svěřil se osmadvacetiletý útočník. Společně se svými českými kamarády z týmu bydlí v jednom paneláku pro hráče, který je komplet zrekonstruovaný. Mají to tak k sobě blízko. "Když nejsme na internetu, tak hrajeme prší. Hrajeme ho skoro všude, jenom o drobné, pro zasmání," řekl Marek. A kdo je nejlepší karbaník? "Tomáš Rolinek nás všechny obírá ve velkém stylu. Jardovi to jde taky dobře. Zatím jsme s Karlem Pilařem v mínusu, Pardubáci nás obírají," zakončil s úsměvem Jan Marek.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události