Fotbal

Čeští fotbalisté vstoupí do boje o postup na MS 2010

Čeští fotbaloví reprezentanti sehrají v Severním Irsku první kvalifikační duel.

Diváci ve fotbalovém stánku Windsor Park uvidí ve středu první kvalifikační zápas českých fotbalových reprezentantů. Soupeřem jim bude domácí mužstvo Severního Irska. Pro Iry už to bude druhý zápas v rámci kvalifikace o postup na mistrovství světa. V tom prvním prohráli se Slovenskem 1:2 a určitě udělají vše proto, aby tuto prohru před svými diváky napravili.

Ujfaluši: S atmosférou stadionu se musíme vyrovnat

Český celek je v Belfastu bez útočníka Václava Svěrkoše, ale zdá se, že připraveni nastoupit jsou opory zadních řad Marek Jankulovski s Tomášem Ujfalušim. Oba v uplynulém týdnu dostali na soustředění kvůli zdravotním problémům úlevy a zdá se, že tento tah přinesl své ovoce.Ujfaluši v roli kapitána připomněl zápas, ve kterém Češi před sedmi lety na půdě Severního Irska vyhráli. Tehdy se hrálo na terénu, který technicky dobře vybaveným Čechům moc nevyhovoval a podobné podmínky se čekají i ve středu. "Musíme se s tím vyrovnat, stejně jako s prostředím. Nehodnotím, jestli je stadion starší nebo nový. Jsme zvyklí hrát na cizích hřištích," uvedl obránce Atlétika Madrid.

Trumfy domácích? Útočník Healey a skvělé publikum

Domácí vyrukují na favorizované Čechy i se svým největším talismanem, kterým je útočník David Healey. Ten v šedesáti startech za národní tým dokázal vstřelit 34 branek. Gólman Petr Čech si Healeyho pamatuje z Premier League ze zápásu proti Sunderlandu a na jeho adresu říká: "Je chytrý. Snaží se být nenápadný, obránci o něj na chvilku ztratí zájem a on udeří. Jeho góly z minulé kvalifikace byly promyšlené a byla radost se na ně dívat. Nedává je náhodně."


Zdroj: oficiální zdroj


Windsor Park má kapacitu přes dvacet tisíc míst, ale neočekává se, že bude vyprodáno. I když ale přijde třeba jen třináct nebo patnáct tisíc fanoušků, vytvoří kulisu jako padesátitisícový kotel. Proto bude irské publikum bezesporu dvanáctým hráčem domácích.

Návrat Sionka

Trenér Rada s největší pravděpodobností postaví stejnou sestavu, jako v zápase proti Anglii. Akorát na pravé straně zálohy by se měl objevit Libor Sionko, záložník dánské Kodaně. Společně s Radkem Šírlem, který bude "jezdit" na levé straně, by tak měli vydatně podporovat Milana Baroše, který bude asi jediným českým hrotovým hráčem.


Fotbalisté se hodně připravovali především na standardní situace a také na nátlakovou hru soupeře, se kterou se budou muset vypořádat.

Pravděpodobné sestavy:

Severní Irsko: Taylor - Craigan, Hughes, Evans, McCartney - Baird, Bunt, Gillespie, Clingan - Feeney, Healy.


Česko: Čech - Pospěch, Ujfaluši, Rozehnal, Jankulovski - Sionko, Polák, Kováč, Plašil, Šírl - Baroš.


Utkání bude řídit chorvatský rozhodčí Ivan Bebek, na čarách mu budou asistovat Tomislav Petrovič a Tomislav Šetka.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události