Hokej

O2 extraliga: Pokuty za nepředpisovou výstroj

Hokejoví brankáři Mensator, Fikrt a Málek v prvním kole porušili pravdila o výstroji.

Tři kluby dostanou hned po prvním kole hokejové extraligy pokutu 50.000 korun za nepředpisovou výstroj svých brankářů.


Přeměřením, které je v první čtvrtině soutěže povinné pro všechny gólmany, neprošly výstroje karlovarského Lukáše Menstora, Martina Fikrta z Liberce a Romana Málka z Plzně.

Žádný vliv na výsledky

Jejich prohřešek však nemá vliv na konečné výsledky zápasů. Výhry Karlových Varů nad Pardubicemi 2:1 i Plzně nad Zlínem 6:2 zůstávají v platnosti stejně jako překvapivá prohra Liberce s Kladnem 3:5.


Mensator podle zjištění hlavního rozhodčího Martina Fraňa odchytal zápas ve větším dresu. Fikrt, který v průběhu duelu nahradil jedničku Milana Hniličku, měl podle měření arbitra Jana Hribika špatný rozměr dvou částí na lapačce. Málek odchytal podle Pavla Hodka utkání s nepovoleným dodatečným chráničem kolen.

Liberec slevu rozhodně nedostane

Gólman Bílých Tygrů se na ledovou plochu dostal až na třetí třetinu, kdy za stavu 3:4 pro Kladno vystřídal Milana Hniličku. Oproti ostatním hříšníkům tak strávil v brance jen třetinu toho, co tam strávili Mensator a Málek. Jenže na to pravidla vůbec nedbají - i kdyby brankář pobyl na ledové ploše deset vteřin v nepovolené výstroji, bylo by to porušení pravidel.


Liberec naopak musí zaplatit dvojnásobnou pokutu. "Fikrt neprošel kontrolou dvakrát, Liberec tedy zaplatí pokutu sto tisíc korun. Karlovy Vary za Mensatora a Plzeň za Málka dostanou pokutu ve výši 50 tisíc korun," uvedl ředitel O2 extraligy Stanislav Šulc na oficiálním serveru soutěže.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události