Fotbal

Brankář Daněk bude hostovat v Teplicích

Český brankář Michal Daněk má po odchodu z anglického West Bromwich Albion nové angažmá.

Na středečním dopoledním tréninku prvoligových Teplic se poprvé objevil brankář Michal Daněk, který se stal novou posilou žlutomodrých. Do Teplic přišel na hostování z Plzně.

Nastoupí už o víkendu na Bazalech?

Severočeši by tak mohli Daňka využít již pro nadcházející utkání s Baníkem Ostrava. "Veškeré náležitosti hostování bychom měli uzavřít nejpozději do pátku," řekl generální manažer FC Viktoria Plzeň Adolf Šádek. Celý transfer by měl být dořešen po návratu ředitele klubu Františka Hrdličky, který je jako člen výkoného výboru ČMFS s reprezentací v Belfastu.

Hostování do konce podzimu Teplickým nestačí

"Michal už s námi trénoval. Celá záležitost se ale uzavře po příjezdu pana Hrdličky, nám hostování do konce podzimu nestačí," řekl ve středu ředitel pro obchod, marketing a komunikaci FK Teplice Petr Heidenreich. Přesto by měl Daněk v Teplicích působit minimálně do konce podzimní části Gambrinus ligy. O plánovaném angažmá Michala Daňka v Teplicích  jsme Vás již dříve informormovali.

V Anglii se neprosadil a vrátil se domů

Daněk poslední půlrok působil v Anglii ve West Bromwich Albion, tam se však neprosadil, a tak se před nedávnem vrátil do Plzně. V západočeském klubu doposud trénoval a teď by měl zamířit právě do Teplic. "Pro Michala bylo důležité, aby pravidelně chytal," prohlásil Šádek. Daněk dosud nastoupil v první lize v dresu Blšan a Plzně k 61 zápasům.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události