Fotbal

Anglii čeká Chorvatsko, Brücknera Litva

Domenech musí vyhrát, Beenhakker jakbysmet.

Magnet středečních kvalifikačních zápasů o fotbalové MS 2010 obstará duel Chorvatska s Anglií.


Joe Cole: "Minule jsme byli naivní"


Vztahy obou soupeřů jsou od kvalifikace na evropský šampionát v Rakousku a Švýcarsku “mírně“ napjaté, a utkání je proto bráno nesmírně prestižně.


A to hlavně pro fotbalisty Albionu, kteří jednohlasně prohlašují: “Víme, co Chorvatům dlužíme. Na jejich půdě je porazíme!“


Svěřenci Fabia Capella tvrdí, že jsou na duel dobře připraveni a nezopakují chyby, kterých se dopustili při jejich poslední návštěvě Chorvatska.


"Když jsme sem cestovali minule, byli jsme trochu naivní a soupeře podcenili," říká záložník Chelsea Joe Cole. "Myslím, že nyní jsme psychicky o mnoho silnější. Ale oni hrozně dlouho doma neprohráli, i remíza by byla dobrá," poznamenává pohotový střelec, který svému týmu zařídil vítězství na půdě Andorry.


Hlavně hrát s čistou hlavu!


To kapitán John Terry má vyšší cíle.


"V Záhřebu chci získat všechny tři body. Musíme se na zápas maximálně soustředit a poučit se z těch dvou porážek," upozorňuje důrazný obránce. "Ale samozřejmě víme, že to bude hrozně těžký zápas a že soupeř doma dlouho neprohrál," podotýká Terry s respektem.Klíčové podle něj bude i to, nakolik se jemu a jeho spoluhráčům podaří “vymazat z hlav“ již zmíněné bitvy v evropské kvalifikaci, kde se dvakrát radovaly ovečky impulzivního kouče Slavena Biliče.


"Musíme jít do zápasu s čistou hlavou a nemyslet na ty dvě porážky. Když se budeme dobře soustředit na středeční duel, nedopadne to pro nás špatně," říká rázně Terry.


Modrič věří v další velké vítězství


Chorvaté, kteří na národním záhřebském stadiónu Maksimir prohráli jen jeden z 39 zápasů (před osmi lety s Francií)!, jsou ve svých prohlášeních tradičně zdrženliví.


“Očekávám, že Angličané budou v lepší formě než minule, ale také my jsme v lepší kondici. Proti Andoře Anglie sice nijak neoslnila, ale pořád má skvělé individuality," je si jistý chorvatský kouč.Sázet přitom bude především na kreativní schopnosti středopolaře Luka Modriče.


Talentovaný fotbalista Tottenhamu Hotspur se proti Anglii chce opět vytáhnout a o výhře svého týmu příliš nepochybuje. "Jsem přesvědčený, že jsme ještě lepším mužstvem než před rokem. Za tu dobu jsme odehráli spoustu těžkých zápasů a předváděli jsme velmi dobrý fotbal,“ říká sebevědomě.


Velkou chorvatskou výhodou je podle něj i to, že Capellovi bude chybět klíčový záložník Steven Gerrard. “Je to možná vůbec nejlepší hráč Anglie, určitě nám jeho absence dost pomůže,“ je si jistý Modrič.


Domenech dostal nůž na krk


Zajimavé příběhy nabízejí i další kvalifikační zápasy.


V nepříjemné situaci se ocitl nizozemský trenér Polska Leo Beenhakker. Poté, co jeho svěřenci zaváhali v prvním kole proti Slovinsku (1:1), musí nyní bezpodmínečně zvítězit.


Jelikož ovšem jede na půdu slaboučkého San Marina, ve funkci se minimálně nějaký ten pátek nejspíš ještě udrží.


To trenér Francie Raymond Domenech má o poznání těžší pozici. Jeho mužstvo v sobotu nečekaně klopýtlo v Rakousku, a hned v úvodu kvalifikace tak nabralo hodně nepříjemnou ztrátu. Tu se pokusí smazat proti nevyzpytatelnému Srbsku, které v prvním kole porazilo 2:0 Faerské ostrovy.Pokud bude bodovat i na půdě Francie, znamenalo by to Domenechův konec. "Je příliš brzy na to začít panikařit, ani nevím, co to znamená být v nebezpečí. Máme před sebou zápas se Srbskem a pak teprve můžeme dělat nějaké závěry," říká však naoko klidný trenér.


Spekuluje se ale o tom, že u francouzské reprezentace skončí, i kdyby jeho mužstvo získalo tři body. V týmu totiž dochází k neshodám a záložník Manchesteru Patrice Evra potvrdil, že mužstvo je momentálně dost frustrované a v hodně špatném stavu.


Zúročí to Srbové?


Středeční program:


Skupina 1
:
20:15 Stockholm: Švédsko - Maďarsko,
20:45 Tirana: Albánie - Malta,
21:45 Lisabon: Portugalsko - Dánsko.


Skupina 2:

19:30 Kišiněv: Moldavsko - Izrael,
20:15 Riga: Lotyšsko - Řecko,
20:30 Curych: Švýcarsko - Lucembursko.


Skupina 3:
20:30 Serravalle: San Marino - Polsko,
20:45 Maribor: Slovinsko - Slovensko,
20:45 Belfast: Severní Irsko - ČR.


Skupina 4:
17:00 Moskva: Rusko - Wales,
18:00 Baku: Ázerbájdžán - Lichtenštejnsko,
19:35 Helsinky: Finsko - Německo.


Skupina 5:
20:00 Istanbul: Turecko - Belgie,
20:15 Zenica: Bosna a Hercegovina - Estonsko,
22:00 Albacete: Španělsko - Arménie.


Skupina 6:

18:00 Almaty: Kazachstán - Ukrajina,
19:00 Andorra La Vella: Andorra - Bělorusko,
21:00 Záhřeb: Chorvatsko - Anglie.


Skupina 7:

18:30 Tórshavn: Faerské ostrovy - Rumunsko,
19:30 Marijampole: Litva - Rakousko,
21:00 St. Denis: Francie - Srbsko.


Skupina 8:

19:00 Podgorica: Černá Hora - Irsko,
20:50 Udine: Itálie - Gruzie.


Skupina 9:

20:30 Reykjavík: Island - Skotsko,
20:30 Skopje: Makedonie - Nizozemsko.hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.