Fotbal

Fotbalista Rebrov varoval Pavljučenka před černochy

Ukrajinský fotbalista Sergej Rebrov si to pořádně zavařil kvůli svým rasistickým poznámkám.

Údajně měl totiž varovat ruského reprezentanta Romana Pavljučenka, který se nedávno upsal anglickému klubu Tottenham Hottspur, aby se příliš nepohyboval kolem stadionu White Hart Lane, protože zde žije spousty lidí s "tmavou barvou kůže".


Podle britského deníku Daily Mirror si Rebrov „pustil pusu na špacír“ v rozhovoru pro ruský list Sovětskij Sport, ve kterém Ukrajinec udílel „cenné rady", jak si nejlépe zvyknout na britský způsob života.

Divoký Západ jménem White Hart Lane

"Okolí White Hart Lane rozhodně není místo k procházkám,“ mělo zaznít z úst Rebrova, který hrál za Spurs v letech 2000 až 2004. „Žije tam hodně lidí tmavé kůže, takže kriminalita je tam logicky vyšší, než na jiných místech ve městě,“ dodal. „Rozhodně není příjemné být svědkem loupeže, takže bych Romanovi doporučil, aby se v těchto místech pohyboval raději pouze v autě,“ zakončil svoje „rady do života“ Rebrov.


„Tyto připomínky pronesl hráč, který za náš klub už dlouhou dobu nehraje,“ distancovali se okamžitě Spurs prostřednictvím svého mluvčího od Rebrovova „rasově závadného“ prohlášení. Náš klub nechce podporovat jakoukoliv formu diskriminace, a to jak na hřišti, tak mimo něj,“ uzavřel mluvčí.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události