Fotbal

Češi si ze Severního Irska vezou bod za remízu

Češi si ze Severního Irska vezou bod za remízu
Zdroj: ČTK / tn.cz

Čeští fotbalisté remizovali se Severním Irskem 0:0 v kvalifikačním utkání o postup na MS v roce 2010 v Jihoafrické republice. Ve třetí skupině jim patří čtvrté místo. Vedou Poláci, kteří však odehráli už dva zápasy, stejně jako Slovensko a Slovinsko.

Češi nastoupili k důležitému utkání se Severními Iry v očekávané sestavě, když se na hřišti od úvodních minut  objevil i Tomáš Ujfaluši, který dlouho laboroval s poraněnou podkolenní šlachou. Domácí si pro českého soupeře přichystali na úvod utkání pořádnou smršť. S fotbalem to však nemělo nic společného, spíše s počasím, které bylo skutečně ostrovní.

Aktivní presink Čechů přinesl převahu, gól však nepřišel

„Hromy a blesky“ vypustili na svého soupeře na začátku utkání Češi, kteří díky své aktivitě udržovali hru na straně svého irského soupeře. V deváté minutě přišla první šance. Po Jankulovského rohu hlavičkoval Kováč, ale míč se snesl pouze kousek od pravého horního rohu Tailorovy branky.

Čeští fotbalisté si drželi územní převahu i nadále, hráči Severního Irska pak hrozili především po nebezpečných centrech. Další šance mužů v červených dresech přišla v 29. minutě, když se na Taylorovu branku řítil Baroš. Domácí zadáci však zahráli perfektně ofsajd systém a vystavili českého cestovatele po zahraničních klubech mimo hru. Fotbalisté Severního Irska zahrozili poprvé v 33. minutě. Obraně hostů zavařil Gillespie.


Poslední slovo měli v prvním poločase přeci jenom lepší Češi. Na Grygerův centr si do malého vápna naběhnul Baroš, který poslal míč hlavičkou s přispěním domácího obránce těsně vedle branky.

Začátek druhého dějství přinesl největší šanci domácích

Krátce po začátku druhého poločasu přišla zřejmě největší šance utkání. Evans po Polákově zaváhání vyslal svého spoluhráče z útoku Feeneyho do českého vápna. Jeho střelu však včasným vyběhnutím zlikvidoval Petr Čech.


V 67. minutě přišlo první střídání na straně českého týmu. Kodaňského Libora Sionka vystřídal další "Dán" Zdeněk Pospěch. O deset minut později "dohrál" Milan Baroš, místo kterého naskočil do hry sparťanský kanonýr Miroslav Slepička. Češi museli hrát ve druhém poločase proti větru, což jim dělalo nemalé problémy. Vzrušení obstarávali pouze nahodilé výpady domácích, kteří využívali větru v zádech.

Náznak šance ve druhém dějství pasivních českých fotbalistů přišel až pět minut před koncem utkání. Na centr Jankulovského si naběhl Slepička, který poslal míč hlavou nad bránu. Zbytek zápasu už se dohrával v poměrně poklidném tempu. Češi vybojovali v irské slotě bod za bezbrankovou remízu.

Sestavy:

Severní Irsko: Taylor - McCartney, Craigan, Hughes, Evans - Baird, Brunt, Gillespie, Clingan - Feeney, Healy. Trenér: Worthington.


Česká republika: Čech - Grygera, Ujfaluši, Rozehnal, Jankulovski - Kováč - Sionko, Plašil, Polák, Šírl - Baroš. Trenér: Rada.

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události