Fotbal

Brücknerovo Rakousko prohrálo v Litvě

Překvapivě dobré výkony i výsledky rakouského týmu pod vedením Karla Brücknera uťali Litevci.

Pobaltský tým nepustil Rakušany  k soustavnějšímu tlaku a naopak sami dokázali dvakrát skórovat. Díky dvěma brankám kanonýra Danilevičiuse tak vedou s šesti body tabulku sedmé skupiny.

Brückner: Body si nemůžete plánovat

"Body si nikdo nemůže plánovat," řekl na úvod hodnocení porážky s Litvou zkušený český trenér. "V prvním poločase to byl hlavně taktický boj. My čekali na šanci z rychlých kontrů, ale v naší hře bylo málo agresivity," postěžoval si Brückner. "Druhý poločas z naší strany vypadal o něco lépe, jenže to stejně nevedlo k úspěchu."


"Po obdržené brance jsme museli změnit herní systém. A když jsme dostali druhý gól, bylo rozhodnuto," uznal. "Litva má konsolidovaný tým, který hraje dostatečně agresivně. Dobře napadali naší rozehrávku," pochválil Brückner soupeře.

V "české" skupině zvítězili Poláci, padli naopak Slováci

Fotbalisté Polska v dnešním kvalifikačním utkání o mistrovství světa podle předpokladů vyhráli v San Marinu. Outsiderovi skupiny 3, ve které je i česká reprezentace, však nastříleli jen dvě branky v podání Ebiho Smolarka a Roberta Lewandowského. Na svém kontě tak mají čtyři body a skupinu vedou.


Slovenští fotbalisté nenavázali na domácí výhru nad Severním Irskem a ve svém druhém vystoupení v kvalifikaci mistrovství světa prohráli 1:2 ve Slovinsku. Obě branky domácích obstaral kanonýr Kolína nad Rýnem Milivoje Novakovič. Za hosty snížil Jakubko.

Historický úspěch Lucemburska

Teprve potřetí za posledních deset let zažili pocit vítězství fotbalisté Lucemburska. Zásluhou trefy Alphonse Lewecka čtyři minuty před koncem překvapivě porazili 2:1 ve druhé skupině účastníky mistrovství Evropy Švýcary.

Švýcaři outsidera podcenili

"Fotbal někdy dokáže být krutý. Nehráli jsme dobře. Mysleli jsme si, že přijdou šance a zvítězíme, ale dostávali jsme se dopředu jen velmi těžko. Měli jsme pak vlastně jen jednu velkou šanci. Musíme si utkání v klidu zhodnotit, tohle bylo velké vystřízlivění," prohlásil trenér Švýcarů Ottmar Hitzfeld.

Lustrinelli: To se někdy stává...

"Takové věci se stávají, ale jsme také jenom lidi. Lucembursko hrálo velmi chytře. Kritiku bereme, ale nesmíme být frustrováni. Musíme se koukat dopředu a v příštích zápasech prostě musíme získat body."

jvl, jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události