Fotbal

Rada: Škoda, ale i s bodem musíme být spokojeni

VIDEO: Český národní tým veze z Irska bezbrankovou remízu. Češi si v zápase vytvořili několik slibných šancí, ale žádná z nich gólem bohužel neskončila.

Reprezentační trenér Petr Rada byl po středečním utkání v Severním Irsku smířený s jedním bodem, který tým ČR přiveze z prvního utkání kvalifikace o MS 2010. Na druhou stranu ale přiznal, že kvůli remíze Češi ztratili dva body.

Šance v prvním poločase zůstaly nevyužity

"V první půli jsme měli tři dobré šance a byla tam i řada dalších dobrých situací. Dopředu jsme pronikali kolmými přihrávkami a to dělalo soupeři problémy,“ hodnotil Rada první dějiství."Ani po přestávce jsme ale nehráli špatně. Měli jsme tam pasáže, kdy jsme soupeři skoro nepůjčili míč. Bohužel nám ale chyběla odvaha jít dopředu ve větším počtu hráčů, soupeře tak přečíslit a zakončit,“ doplnil Rada.

Češi diktovali tempo zápasu, ale bez úspěchu

"Je to trochu škoda, až na dvě situace jsme měli zápas ve své moci. Nedařilo se nám ale skórovat ze situací, které nám dříve vyhrávaly zápasy. V závěru oběma celkům ubývaly síly,“ analyzoval český kouč.

Zhuštěná obrana domácích…

"Je to první duel kvalifikace, vezeme bod z venku a asi s ním musíme být spokojeni. Nepoužívali jsme nakopávané míče, jenom občas, a to cíleně. Chtěli jsme chodit do šestnáctky ve třech hráčích. Pronikat do zhuštěné obrany Irů se nám ale většinou dařilo jen ve dvou. Finální přihrávky pak nebyly přesné a vždycky jim něco chybělo,“ litoval Petr Rada.

Náročný zápas

Oba týmy dohrály na pokraji sil: "Na fyzické kondici se v závěru utkání projevilo to, že jsme hráli 45 minut proti větru, a to bylo horší, než hrát v dešti. Více méně jsme však ztratili dva body. Zase ale respektuji výkon soupeře. Na úvod kvalifikace je to sice nepříjemná ztráta, ale tady v Belfastu ztráceli i jiní favorité, kteří kolikrát nevezli ani ten bod,“ dodal trenér před odletem do Prahy.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události