Hokej

Podívejte se na Jágrův první gól v KHL

Podívejte se na Jágrův první gól v KHL
AUTO THUMB FROM VIDEO |

Jaromír Jágr začíná Omsku splácet důvěru. V zápase proti Magnitogorsku nasbíral dva body.

Jaromír Jágr se dočkal vytoužené první branky v Kontinentální lize. Moment, na který se těšil celý Omsk, přišel ve 37. minutě. V samém závěru přesilové hry obešel Klepiš na modré čáře s pomocí mantinelu bránícího hráče a následně mezi kruhy našel Jágra, který svou oblíbenou střelou zápěstím ke vzdálenější tyči zvýšil už na 4:0.

Mexická vlna na Jágrovu počest

Hned po Jágrově gólu se publikum v omské aréně dostalo do nevídaného varu a hledištěm začala putovat mexická vlna. A Jágra publikum evidentně vyhecovalo ke skvělému výkonu, protože hned z následující akce nastřelil tyč branky hostí. Ve 47. minutě si nejlepší hokejista Evropy připsal další bod, když přihrál na gól kapitánovi mužstva Svitovovi. Navíc si na své konto připsal několik hezkých individuálních průniků. Fanoušci tak z haly odcházeli v dobrém rozmaru, stejně jako usměvavý Jágr. "Čekal jsem, že nám doma více pomohou rozhodčí, ale v první třetině to tak nevypadalo," žertoval. A dodal: "Tady je povinné vyhrávat doma, pokud chcete hrát o přední příčky. Venku není snadné se prosadit."

Přesvědčivé vítězství Omsku

Po nevydařeném začátku soutěže, kdy Jágrův tým prohrál první dva zápasy, fanoušci musí cítit satisfakci. Jejich tým totiž deklasoval Magnitogorsk rozdílem třídy 6:0. Přitom Magnitogorsk určitě nepatří k nejslabším týmům soutěže. I když letos prožívá nevydařený start, stejně jako Omsk.
Přitom utkání se mohlo vyvíjet zcela jinak, kdyby hosté ze Sibiře dokázali úvodní, takřka dvě minuty dlouhou přesilovku, přetavit ve vedoucí branku. Ale Kudrna s Markem na brankáře Grahmeho nevyzráli.

Důvod Jágrova procitnutí? Přítelkyně Inna

Alespoň to píše ruský tisk. "Start KHL v Omsku se slavně povedl. Domácí, vedení fenomenálním Jaromírem Jágrem, nenechali na nejlepším hokejovém klubu Evropy kámen na kameni," napsal list Sovětskij Sport. První gól "velkého Čecha" v sezoně přičítá i "Jaromírově múze Inně", jejíž příjezd do Omsku hráče povzbudil. Naopak týmu z Magnitogorsku chyběl podle deníku "zabiják" střílející góly.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události