Fotbal

West Ham převzal legendární Zola

Luděk Mikloško se může těšit na nového nadřízeného. Stal se jím internacionál Gianfranco Zola.

Jedna z bývalých hvězd Chelsea Gianfranco Zola se vrací do Londýna. Tentokrát se ale nestěhuje na Stamford Bridge, ale do nedalekého Upton Parku, kde své zápasy hrají "Kladiváři“ z West Hamu. Ve čtvrtek přiletěl uzavřít smlouvu z italského Říma. U týmu, kde dříve působil i Tomáš Řepka, nahradí Alana Curbishleyho.

Postaví Marka Štěcha?

V klubu, kterému momentálně patří páté místo v tabulce Premier League, se Zola potká s dvěma vyslanci českého fotbalu. Známějším z české dvojice je Luděk Mikloško, který v klubu působí jako trenér brankářů. Druhým Čechem je mladý gólman Marek Štěch, který se teprve pere o své místo na slunci. Nyní mu ubyla konkurence ve formě Michala Daňka, který ve WHU nezazářil a vzal zavděk nabídkou Teplic. Dostane Štěch důvěru nového lodivoda?

Zola se klubu upíše na tři roky

"Gianfranco Zola byl naší první volbou. Byli jsme rádi, že jsme si mohli vybírat z takových jmen jako Donadoni a Collins, ale Zola byl jasným favoritem. Jeho angličtina je na velmi dobré úrovni a Premiere League zná velmi dobře,“ uvedl zdroj uvnitř londýnského klubu.


Podle zákulisních informací Zola podepíše smouvu na tři roky, která mu vynese více jak 46 milionů korun ročně. "Znám jen jeden způsob hry: hrát útočný fotbal "od podlahy“. Chci fotbalem bavit lidi. To je přece ten důvod proč hráči vybíhají na hřiště. Vím, že nejsem zrovna nejzkušenější trenér široko daleko. Ale mám nápady, ve fotbale se pohybuji dvacet let, takže vím, o čem mluvím," uvedl Zola, který kvůli londýnskému angažmá pravděpodobně ukončí asistentské angažmá u italské reprezentace do jedenadvaceti let.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události