Fotbal

VIDEO: Rozehnal i Čech se shodli, že chyběla finální přihrávka

Češi v Severním Irsku nedali, ale ani nedostali gól. Po zápase byli spokojeni snad jen s defenzivní činností.

Je jeden bod z horké ostrovní půdy úspěchem, nebo si mají čeští hráči lámat hlavu nad ztracenými dvěma body? Vše prý ukáže až čas. Po prvním zápase kvalifikace je na takovéto soudy příliš brzo.Rozehnal: Nechci říkat zklamání, ale je to škoda

Reprezentační stoper David Rozehnal neoznačil utkání v Severním Irsku za zklamání, ale radostí po utkání nezářil. "Je škoda, že jsme nevyhráli. Byli jsme lepší, hráli jsem dobře, nedostali gól, ale na vítězství to nestačilo,“ zhodnotil stručně zápas Rozehnal. "Doufám, že nás tahle remíza v budoucnu nebude mrzet. Na vítězství jsme určitě měli,“ dodal.


Česká obrana pustila Iry jen do jedné velké šance, kterou měl Feeney. Český gólman ale situaci vyřešil a odvrátil tak pohromu v podobě obdržené branky. "Myslím si, že to nebyla nějaká velká chyba. Vždycky se ale nějaká chyba udělá a je dobře, že ji Irové v tomto případě nepotrestali,“ řekl k velké šanci domácích.

Čech: Vítr byl hodně nepříjemný


Petr Čech byl opět oporou mezi tyčemi. Udržel čisté konto a nebezpečné situace řešil se svým obvyklým přehledem až na dvě špatná vyběhnutí z branky. Ke klidu mu ale určitě nepomáhal silný vítr, který panoval ve Windsor Parku. "Vítr byl hodně nepříjemný, protože nebyl stálý. Byly to spíše takové poryvy, takže chvíli foukalo, chvíli zase ne. Někdy nám to komplikovalo přihrávky,“ řekl gólman londýnské Chelsea. Ve druhém poločase už nebyl tlak ze strany českého týmu tak patrný. "Domácí začali více bránit a moc nás nepouštěli do zakončení. A když už jsme se tam dostali, nedokázali jsme pořádně zakončit.

Čech po zápase radostí nejásal

"Nedostali jsme gól, to se počítá. Ubránili jsme standardní situace, což je velká zbraň Irů. A i když jsme hráli „jen“ 0:0, v zápase se ukázalo několik pozitiv. Bohužel nám i přes herní převahu chyběly lepší finální přihrávky,“ vysvětlil. "Věřím, že přijdou zápasy, kde s tímto výkonem získáme tři body,“ řekl směrem k dalším kvalifikačním zápasům.

Dvě nebezpečné situace před českou brankou

"Když hlavičkoval David Rozehnal před vlastní branku, vítr s míčem zamával a já jsem rychle zjišťoval, kde mám posazené tyče. Pro jistotu jsem hodil míč přes branku,“ popsal první vážnější akci před českou brankou. "Když se na mě později řítil Feeney, vybral jsem si dobře stranu. Když se pak podíval na míč, skočil jsem mu pod nohy,“ líčil Čech největší šanci Irů. Po zákroku českého gólmana se Irové ještě dostali k dorážce. "Dorážku jsem čekal, takže jsem vyskočil a znovu se soustředil. Naštěstí ale střela letěla nad branku,“ dodal.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.