Fotbal

Kotrba u jednadvacítky zřejmě skončí

Kotrba u jednadvacítky zřejmě skončí
Zdroj: TV Nova - Dušan Vrbecký

Lvíčata si nejspíš budou muset zvykat na letos už třetího kouče.

Fiasko české jednadvacítky v závěrečných dvou zápasech kvalifikace ME 2009 nezůstane bez odezvy. Oznámil to předseda Českomoravského fotbalového svazu Pavel Mokrý.

Kotrba zklamal. Svůj úkol nesplnil

“Trenér Jiří Kotrba nesplnil úkol, kterým byl postup do baráže. Mohlo se stát, že tam dostaneme těžkého soupeře, se kterým bychom stejně vypadli, ale na kdyby se ve fotbale nehraje,“ řekl Mokrý a dodal: "Každopádně úkol splněný není a všichni víme, že spokojenost být nemůže.“


I když to naplno neřekne, z jeho slov je patrné, že Kotrba u týmu nezůstane.


“Celou záležitost budeme projednávat příští týden na výkonném výboru. Je to rozhodnutí třinácti lidí, takže nechci nic předjímat, ale samozřejmě spokojenost s výsledkem není. S takovým koncem jsme nepočítali, stačilo vyhrát jeden zápas a mohli jsme hrát baráž. To se ale nepodařilo, což je neúspěch,“ zdůraznil šéf českého fotbalu.


Promrhal se potenciál silné generace hráčů 


Po Vítězslavu Lavičkovi a právě budějovickém řediteli tak mladíky letos čeká už třetí trenér. Ale i když to má od koncepční práce daleko, tento krok je pochopitelný. Kotrba trestuhodně vyhořel a bylo by riskantní, kdyby spolupráce mezi ním a reprezentací nadále pokračovala.


“Generace, která hrála v jednadvacítce, byla určitě jedna z nejsilnějších v historii. Je obrovská škoda, že se jim na to mistrovství nepodařilo postoupit – ve Švédsku na sebe mohli výrazně upozornit. Utrpěla tím i celá příprava. Jednadvacítka tímto skončila a nemá cenu ji udržovat dál,“ poznamenal Mokrý.

Nyní je prioritou dvacítka

Na scénu tak nastoupí nová generace lvíčat, která zkusí být úspěšnější než ta předcházející.


“Za rok začne hrát kvalifikaci úplně jiná jednadvacítka. Teď nastane pauza, v níž se zaměříme na reprezentaci do 20 let, kterou v příštím roce čeká mistrovství světa v Egyptě,“ prozradil Mokrý nejbližší priority mládežnického fotbalu.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události