Hokej

Venera uspěl proti svým: Zlín porazil Karlovy Vary

Ševci porazili Energii 2:0 a radují se z první výhry v sezoně.

Zlínský trenér Zdeněk Venera si může mnout ruce. Jeho tým přehrál stříbrný celek uplynulého ročníku, který Venera ještě do letošního léta trénoval, 2:0. Vítězství zařídil dvěma góly střelec Jaroslav Balaštík.


"Jsem moc rád, že se mi tak dařilo. Velmi nás podržel i brankář Igor Murín, který vychytal čisté konto. To je důležité pro něj i pro celý tým," poznamenal strůjce zlínského úspěchu. 


Klub se důstojně rozloučil s veteránem Okálem


Zápasu předcházelo slavnostní rozloučení se zlínskou ikonou Miroslavem Okálem. Ten strávil ve Zlíně celou svou kariéru (celkem 18 sezon), jen na vojnu si odskočil do Topolčan. 


Jeho dres tak podle očekávání putoval ke stropu stadionu Luďka Čajky, což za mohutného potlesku publika Okál obrečel. "Jsem strašně dojatý. Mrazilo mě v zádech a sotva jsem stál na nohou. Ještěže to netrvalo moc dlouho," prohlásil zlínský patriot. 


“Vyvěšením Mirkova dresu jsme mu chtěli ukázat, jak moc si jeho práce vážíme,“ poznamenal generální manažer klubu Miroslav Michlovský. 


První třetina branku nenabídla


Ale zpět k samotnému zápasu. První dvacetiminutovka nabídla poměrně atraktivní podívanou, které však scházela větší přesnost v zakončení. Blíže k úvodní brance měli hosté, již se do šancí dostávali hlavně v přesilovkách. Jenže ani prudká rána Hanzlíka ani chytrý pokus Melenovského v bráně neskončily. 


Těsně před sirénou mohl zničehonic udeřit i karlovarský Lukáš Pech, jenže i jeho bekhendový pokus si cestu mezi tři tyče nenašel. 


Balaštík měl nabito ostrými


Jak se to dělá, ukázal hostujícím útočníkům zlínský snajpr Jaroslav Balaštík. Ten v čase 22:58 dostal ideální přihrávku od Bedřicha Köhlera a v samostatném úniku nedal střelou mezi betony Sáblíkovi žádnou šanci – 1:0. A Zlínští mohli své vedení krátce nato navýšit. 


Úplně sám zůstal před hostujícím brankářem Petr Leška, své velké příležitosti se však zalekl a přestřelil. 


Hra dostávala spád a šance se střídaly na obou stranách, což kvitovalo i mohutně povzbující publikum. 


Krásnou akcí se prezentoval agilní Pech, jenž projel celým kluzištěm a řítil se na Murína, ten jeho blafák ale vystihl. A když se minutu před koncem druhé části domácí Balán neprotlačil přes křižujícího obránce Dubna, do kabin se šlo za jednobrankového vedení domácích. 


Zlínští spoléhali na rychlé kontry


Poslední dvacetiminutovka nabídla očekávaný obraz hry. Vicemistr extraligy tlačil, zatímco Zlínští pozorně bránili a trpělivě čekali na brejky. 


Vyrovnáno mohlo být v padesáté minutě, kdy hosté v přesilovce vyprodukovali nebezpečný závar před Murínem, jenž na poslední chvíli sebral puk z hole dotírajícího Kristeka. 


Hráči Energie promarněné šance litovali hned vzápětí. Z nenapádné akce Zlína se totiž prosadil střelec Leška, který z mezikruží překonal překvapeného Sáblíka – 2:0.


Hosty inkasovaná branka definitivně zlomila a vlastní nedisciplinovaností se připravili i o možnost závěrečného náporu, když dvě minuty před koncem zbytečně fauloval Hluchý. 


Zlínský kouč Venera tak v konfrontaci se svým bývalým mužstvem uspěl a Zlín slaví první tři body v tomto ročníku.


Hostujícího trenéra Palečka předvedená hra nezklamala


"Získali jsme tři body se silným soupeřem. Takový zápas jsme potřebovali. Vítězství jsme vydřeli, i techničtí hráči jako Leška obětavě padali do střel soupeře. Škoda, že se dnes nemohly vyhlásit dvě ceny pro nejlepšího hráče utkání, protože kromě Jaroslava Balaštíka by si to zasloužil Igor Murín," vyzdvihl výkon slovenského gólmana Venera.


Jeho kolega Josef Paleček nebyl z prohry svého mužstva nijak zdrcený. "Nemůžu říct, že bych byl zklamaný z předvedené hry. Našim hráčům nelze upřít snahu, ale zklamali v koncovce. Navíc jsme špatně hráli přesilovky. To byl rozhodující faktor zápasu," řekl trenér Karlových Varů.


RI Okna Zlín - Energie Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
23. Balaštík (Köhler), 52. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Polák - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 3617.


Sestavy:
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta - Balaštík, Leška, Záhorovský (21. Matějka) - Köhler, Kollár, Rachůnek - M. Pšurný, Roman Vlach, Andrašovský - Ondráček, Balán, Mokrejš. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.
Karlovy Vary: Sáblík - Jiří Hanzlík, Dobroň, Duben, Grof, Řezníček, Němec, Mudroch, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Zucker, Kristek, Skladaný - Bílek, Melenovský, Hluchý - Dej, Pech, Milan Procházka. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události