Fotbal

Budou v Itálii cely přímo na fotbalových stadionech?

Možnost vybudovat vazební cely přímo na stadionech představil prezident italské fotbalové federace Antonio Matarrese.

Řádění fanoušků Neapole má stále další a další dohry. K jakým závěrům a opatření to ale v konečném účtování povede, ukáže až čas.

Zlobíš? Do cely s tebou…

Fanoušci Neapole cestovali pře dvěma týdny na úvodní zápas svého klubu v novém ročníku Serie A do Říma. A při cestě pořádně řádili. Jejich výtržnosti jsou v Itálii stále předmětem mnoha diskuzí a čeká se, jaké závěry a opatření budou vyvozeny. Prezident fotbalové federace Antonio Matarrese už má ohledně této kauzy jasno a představil nové řešení. "Pracujeme společně proti tomu, abychom zabránili násilí na fotbalových zápasech. Pokud bude třeba, nainstalujeme cely přímo na stadiony a budeme do nich delinkventy ihned posílat," oznámil na začátku tiskové konference.

Kampaň zaměřená hlavně proti ultras

Vznik kampaně za větší bezpečnost nejen na stadionech podnítilo Ministerstvo zahraničí právě po tvrdých střetech fanoušků Neapole s policií, obyčejnými fanoušky i veřejností. Lidé zodpovědní za vznik nových opatření ale odmítají názor, že se Itálie jen přebírají systém, který už funguje v Anglii. "Jsme v Itálii, a tak se o žádné kopírování anglického modelu nejedná. Oni mají zcela jinou kulturu, my také. Navíc nechceme zapomenout ani na to, že většina fanoušků stále patří do kategorie normálních fotbalových příznivců,“ vysvětlil prezident italské fotbalové federace.Možnost vězeňských cel na fotbalových stadionech je zatím pouze návrhem, ale je dost možné, že se na Apeninském poloostrově dočkají i realizace. "V Itálii je stejně jako všude jinde ve světě spousta zákonů, které by měly být změněny. My nechceme nikoho napodobovat. Jen potřebujeme upravit zákony tak, aby byly aplikovatelné v praxi a hlavně byly účinné. Když na zápase začně nějaký výtržník dělat nepořádek, okamžitě ho umístíme do připravených cel, ze kterých ho následně převezeme do vazby. Musíme věci dělat pořádně. Jinak by to nemělo smysl,“ zakončil Antonio Matarrase.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události