Fotbal

Fenin si nezahraje kvůli Madonně

Předkolo čtvrtého kola německé Bundesligy mezi Frankfurtem a Karlsruhe byl zrušen. Za vše může Madonna.

Úterní koncert Madonny na hřišti bundesligového Frankfurtu se neobešel bez následků. Ne že by snad nějakou újmu na těle utrpěla popová diva, odnesl to trávník na hrací ploše. Ten vypadal jako kdyby na něm dělala cvičení motorizovaná jednotka Bundeswehru nebo se po frankfurtském pažitu alespoň proběhlo stádo slonů.

Snaha pořadatelů byla marná

Výsledek? Předehrávka čtvrtého kola německé bundesligy mezi domácím Frankfurtem a Karlsruhe se neuskuteční. Nový termín ještě nebyl stanoven.


Pořadatelům se po koncertu Madonny nepodařilo dát hrací plochu do pořádku, a tak se v pátek večer hrát ve Frankfurtu fotbal nebude. "Ještě jsem to nezažil, je to nepříjemný. Člověk byl na zápas nachystanej a teď nic a nevím, kdy bude další," nemohl situaci uvěřit český reprezentant a útočník Frankfurtu Martin Fenin.

Bundesligový šéf: Nemůžu zajistit bezpečnost hráčů

Ještě dopoledne při tom nebylo jasné, zda se bude hrát, nebo ne. Poté si však hřiště prohlédli rozhodčí s trenéry a bundesligovým šéfem Holgerem Hieronymusem, který uznal, že „při tomto stavu hřiště nemůže zajistit bezpečnost hráčů,“ a bylo rozhodnuto.


"Normálně jsme měli trénink s tím, že zápas bude. Pak jsme viděli, jak po hřišti chodí rozhodčí s trenérem. Sudí plochu za způsobilou neuznal. Teprve včera pokládali novou trávu, na některých místech se nestačila chytit, dala se odchlípnout. Uvidíme, jak dlouho se bude vzpamatovávat. Stávat by se to nemělo," vysvětloval Fenin.


Mladý fotbalista tak dostal se svými spoluhráči volno, v sobotu čeká tým trénink. Fenin si aspoň po cestování s reprezentačními týmy odpočine. "Od Turecka se to cestování nakupilo. Po návratu ze Severního Irska jsem spal jen dvě hodinky a letěl do Frankfurtu. Jsem unavenej, možná je i dobře, že se nehraje," přiznal.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události