Hokej

Budějovický Hřebejk: Vůbec nevím, proč jsme tak propadli

Mountfield zkolaboval i ve druhém domácím zápase a zůstává nadále bez bodu.

Co se děje s Budějovicemi? Tak takovou otázku si pokládá asi každý hokejový fanoušek. Zatímco loni pod taktovkou protřelého mazáka Josefa Jandače zářily, Bokrošovo velení jim k duhu zatím nesvědčí. Potvrdil to i duel proti Vítkovicím, který Mountfield prohrál 3:5, a to brankový rozdíl mohl být ještě vyšší.


Vítkovice daly během šesti minut tři góly


O dalším jihočeském propadáku rozhodl především matný výkon ve druhé třetině, v níž Vítkovice v rozpětí šesti minut třikrát skórovaly. "Dostat tři góly za tak krátkou dobu, to by se nám stávat nemělo. Navíc když hrajeme doma," říká českobudějovický útočník Štěpán Hřebejk."Vůbec nevím, proč jsme tak prohráli. Prostě tam ty góly napadaly. I když jsme v poslední třetině chtěli s tím průběhem něco udělat, už jsme nebyli schopní vyrovnat," povzdechl si urostlý útočník.


Hráči Mountfieldu museli ve třetí třetině dorovnat čtyřgólové manko, jenže branky vstřelili jen dvě. "Šance jsme měli, tlačili jsme se do brány, ovšem náskok soupeře byl už příliš veliký," dodal Hřebejk.


Šimíček: Čekal jsem to těžší


To hokejisté Vítkovic po utkání zářili spokojeností. A jak by také ne, když mají na svém kontě po dvou zápasech šest bodů.


Ale v Budvar areně to na jejich jasnou výhru nejdřív nevypadalo. Ve čtvrté minutě se trefil budějovický Gulaš, jenže na jeho ránu dokázal brzy odpovědět zkušený Roman Šimíček.
O platnosti jeho gólu však musel rozhodnout sudí Svoboda až s pomocí videorozhodčího.


"Byl jsem přesvědčen na sto procent, že branka bude platit, protože puk přešel brankovou čáru," tvrdil útočník Vítkovic, jehož mrzel zbytečný výpadek v závěrečné třetině. "Ke konci jsme si zápas sami zkomplikovali. Nakonec to však dopadlo dobře. Ale čekal jsem, že to bude o dost těžší," prohodil Šimíček.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události