Fotbal

Liberec přivítá neoblíbeného soka ze Zlína

“Pokud nevyhrajeme, výhra v Příbrami pro nás ztrácí svoji hodnotu," říká kouč Severočechů Ladislav Škorpil.

V sobotu je na programu jen jeden zápas Gambrinus ligy - u Nisy se střetne Slovan Liberec s Tescomou Zlín.


Příliš branek nejspíš nečekejte


Duely těchto dvou týmů tradičně nenabízejí žádné velké střelecké hody, za posledních sedm let padly víc než dva góly pouze ve třech případech.


Zlín na Liberec poměrně umí. To prokázal ostatně i loni, kdy na severu Čech vyhrál 1:0, čímž přetrhl šňůru 40 utkání bez výhry na hřišti soupeře.Překvapivý výsledek tehdy stál hlavu libereckého trenéra Milana Zacha.


"Věřím, že nějaký ten bod přivezeme i tentokrát. Soupeř má kvalitní útočníky a dlouhodobě patří k nejlepším týmům u nás, přesto doufám, že dokážeme využít nějakou chybu v jeho obraně," poznamenal trenér hostů Josef Mazura.


Pohárový kolaps v Liberci potrestán


Zlínský kouč se svým mužstvem zatím předvádí nudný a nepřesvědčivý fotbal, který Moravanům v pěti kolech vynesl stejný počet bodů a pasivní skóre 2:3.


To pod Ještědem jsou na tom lépe, bodů nastřádali deset. Na druhou stranu ale ostudným stylem vypadli se slovenskou Žilinou v předkole Poháru UEFA, což klubového bosse Ludvíka Karla rozhodně příliš nepotěšilo.


Odnesl to sportovní ředitel Josef Jinoch, jenž byl v tomto týdnu odvolán.


Pokud by se ovšem měly podobné výkony opakovat i v lize, Karlova "čarovná hůlka“ by jistě brzy ukázala i na světáka Škorpila…

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události