Fotbal

Legendární fotbalista se upíjí k smrti

Paul Gascoigne se opil a předávkoval prášky. Od rodiny dostal poslední šanci na nápravu.

Populární Gazza má totiž stále problémy s alkoholem. V pátek utekl z protialkoholní léčebny v portugalském Tunes, opil se, spolykal nějaké prášky a po této vražedné kombinaci zkolaboval.


V sobotu už byl bývalý anglický reprezentant a lamač dívčích srdcí převezen do nemocnice. Cestou mu v ambulanci dokonce museli vypumpovat žaludek, aby nedošlo k nejhoršímu. Gascoigne je známý právě svou vášní pro alkohol, hlavně whisky, která ho již několikrát málem stála život.Bývalého fotbalistu nepřemluvila ani manželka s dětmi


Na nemocničním pokoji, kde Gascoigne ležel, se odehrály srdceryvné scény. Navštívit ho totiž přišly jeho děti s manželkou Sheryl, které ho přemlouvaly ať už konečně nechá pití a dokončí léčbu ze závislosti na alkoholu.


Podle zdrojů z nemocnice jim Gazza jen odsekl: "Nechte mě na pokoji. Chci umřít.“ Ani dobře míněné výhružky nepomáhaly, a když Gascoigne uslyšel, že mu rodina dává poslední šanci, řekl že mu je přednější alkohol a "odpálkoval“ rodinu z pokoje.


Ostrá slova, ale ne nečekaná. Jen letos ho musela policie dvakrát převézt do psychiatrické léčebny, začátkem května mu navíc v jednom z londýnských hotelů zabránila v pokusu o sebevraždu, když se bývalý záložník chtěl ve vaně podřezat nožem.


Je to jeho konec?


Vypadá to, že nejnovější výlet do nemocnice by pro Gascoigna mohl být posledním hřebíčkem do rakve. Navíc, když se bývalého hráče zeptali novináři z listu The Sun, proč byl hospitalizován, uvedl: "Zlomil jsem si kyčel, a tak jsem si ji nechal v nemocnici ošetřit."Gascoigne odehrál za anglickou reprezentaci 57 zápasů a patřil k největším hvězdám své generace. Kariéru i život mu však zničila závislost na alkoholu, ze které se nikdy nedokázal vyléčit.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události