Pohárový soupeř Baníku nestačil na FK Moskva

Fotbalisté Spartaku Moskva potvrdili zmar z posledních týdnů, když nezvládli městské derby.

Generálka na čtvrteční zápas prvního kola Poháru UEFA v Ostravě se fotbalistům Spartaku Moskva nepovedla. Tým s českým reprezentantem Radoslavem Kováčem v sestavě prohrál v ruské lize v derby na hřišti FK Moskva 1:2. Spartak tak nevyužil šanci přiblížit se v tabulce vedoucí Kazani a zůstal třetí s devítibodovým odstupem.

Hosté, které nový trenér mužstva Michael Laudrup zatím sledoval jen z tribuny, se přitom po čtvrthodině dostali do vedení gólem Ryžkova, navíc už předtím ve čtvrté minutě poslal Mozart míč z pokutového kopu vedle branky. Po poločase ale Bracamonte z další penalty vyrovnal a nedlouho poté zaskočil chorvatského gólmana Pletikosu střelou z dálky Ivanov.

Další dva Češi chyběli

V sestavě Spartaku absentoval další český reprezentant Martin Jiránek. Na straně domácího FK zase chyběl zraněný Tomáš Čížek, kterého v brzké době čeká operace menisku.

16. FK Chimki 20 2 8 10 22:40 14

Spartak nastoupil v sestavě Pletikosa - Stranzl, Fathi, Kováč, Šiškin - Filipenko, Mozart, Bystrov, Sajenko, Ryžkov (65. Maidana) - Dzjuba (64. Prudnikov). Dá se očekávat, že hodně podobná sestava vyběhne ve čtvrtek na trávník i na ostravských Bazalech.

hum, jpz, TN.cz

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.