Fotbal

Ve šlágru Premier League dominoval Liverpool

Liverpoolský kouč Benítez se dočkal Fergusonova skalpu poprvé v kariéře

Již začátek utkání naznačil, že na Anfield Road se bude na co dívat. Ve třetí minutě se totiž krásně prosadil argentinský útočník Carlos Tévez, který se trefil placírkou přesně k tyči. Gólu předcházela nádherná zpětná přihrávka nové akvizice Manchesteru Dimitara Berbatova. Rumunský útočník se tak začal vyplácet již při jeho prvním startu za nový tým.

Vlastní gól Browna znamenal vyrovnání

Ve 14. minutě vyrobil obrovskou chybu zkušený gólman Manchesteru Van der Saar, kterému vypadl míč z rukavic po rohu Liverpoolu. K dorážce se dostal Dirk Kuyt, ale Saar svou chybu dokázal napravit famózním zákrokem na brankové čáře.


Ve 26. minutě bylo srovnáno. Po nedorozumění v obraně Manchesteru skočil Van der Saar po tečovaném míči, ale vyrazil ho jen do nohou svého spoluhráče Browna, od kterého se míč nešťastně odrazil do branky. Nutno říci, že vyrovnání bylo zasloužené, protože Liverpool se prezentoval aktivnějším výkonem a měl častěji míč na svých kopačkách.Druhý poločas začal opatrně a první velkou šanci měl až v 56. minutě izraelský reprezentant Yossi Beanyoun, kterému se vrhl pod nohy zkušený Van der Saar. Poté pálil vedle Mascherano.
Liverpool ale dále potvrzoval svou převahu na hřišti a v 61. minutě vyslal na branku tvrdou ránu Škrtěl.

Pasivní Manchester zaslouženě potrestán

Manchester ve druhém poločase prakticky neútočil, ale spíše se soustředil na obranu a sporadicky se dostával přes půlící čáru. Jedinou výjimkou byla krásná rána Giggse z dálky, kterou Reina vyrazil na roh.

A v  76. minutě se Liverpool dočkal zasloužené druhé branky. A padla "jak přes kopírák." Dirk Kuyt se probil přes obránce u brankové čáry a naservíroval zpětnou přihrávku Babelovi, který se nemýlil a tvrdou ranou rozvlnil síť za bezmocným Van der Saarem.

Liverpool - Manchester United 2:1
 
(26. vlastní Brown, 77. Babel - 3. Tévez).

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události