Hamburk otočil zápas s Leverkusenem

David Jarolím pomohl svým výkonem Hamburku k senzančnímu obratu v zápase s Leverkusenem.

V šesti sobotních zápasech německé bundesligy viděli diváci celkem 21 gólů. Hned pět týmů dokázalo vstřelit tři branky.

Obrat v Hamburku

Německý SV Hamburk, v jehož dresu nastoupil i český reprezentant David Jarolím, prohrával po pětadvacetiminutách s Bayerem Leverkusen už 0:2. Ale díky zlepšené hře a přesné koncovce si nakonec do tabulky připsal tři body. Domácí snížili na 1:2 ve 35. minutě a ještě před poločasem jim fotbalový pán Bůh hodil další trumf v podobě vyloučení hostujícího Friedricha.

Hamburk přesilovku využil a dvěma góly otočil zápas. Nic na tom nezměnila ani bundesligová premiéra Michala Kadlece v dresu Leverkusenu, který se na trávník dostal po přestávce.

Bayern veze tři body z Kolína

O výhře mistra minulé sezony rozhodl italský kanonýr Luca Toni, který v druhém poločase dvěma góly v rozmezí sedmi minut pohřbil naděje domácích na bodový zisk. Definitivní tečku přidal v nastaveném čase Podolski a potvrdil vítězství Bayernu 3:0.

Dortmund: Divoká přestřelka a dvě červené karty

Šest gólů viděli diváci na Westfálském stadionu v Dortmundu, kde dlouhá léta působil i Tomáš Rosický. Domácí Borrusia prohrávala se Schalke o poločase 0:2. Po přestávce přidali hosté třetí gól a zdálo se, že je po zápase. Jiskřičku naděje vykřesal pro domácí Subotič, který snížil na 1:3. Zlomové chvíle přišly mezi 73. a 76. minutou, kdy byli postupně vyloučeni hostující Pander a Ernst.

Borussia i díky výhodě dvou mužů v poli nakonec vydřela bod za remízu 3:3.

Drobný vychytal remízu

Český gólman Jaroslav Drobný odchytal celý zápas proti Wolfsburgu. Domácí sice prohrávali od první minuty, ale dokázali nepříznivý stav otočit. V 90. minutě ale přišel gól  hostujícího Riethera, který tak rozhodl, že si oba týmy připíšou do tabulky po jednom bodu.

Brémám stačilo osm minut

V zápase Brém s Chotěbuzí to dlouho vypadalo na bezbrankovou remízu. Pak ale přišla smrtící osmiminutovka v podání domácích, kteří třemi góly v rozmezí 75. a 83. minuty doslova rozmetali zkoprnělé hosty.

Výsledky:

Energie Cottbus 3:0 (0:0)
Branky: 75. Diego, 80. Frings, 83. Sanogo.

Hamburger SV - Bayern Leverkusen 3:2 (1:2)
Branky: 36. Guerrero, 51. Olič, 72. Petrič - 4. Barnetta, 24. Helmes. ČK: 40. Friedrich (Leverkusen).

Hertha Berlín - VfL Wolfsburg 2:2 (0:1)
Branka: 57. Kacar, 85. Cicero - 1. Ricardo Costa, 90. Riether.

Borussia Dortmund - Schalke 04 3:3 (0:2)
Branky: 67. Subotič, 70. a 89. z pen. Frei - 20. Farfán, 39. Rafinha, 54. Westermann. ČK: 73. Pander, 76. Ernst (oba Schalke).

1899 Hoffenheim - VfB Stuttgart 0:0

Brémy - Chotěbuz 3:0
Branky: 75. Diego, 80. Fings, 83. Sanogo

jpz, TN.cz

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.