Fotbal

Cristiano Ronaldo převzal Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Evropy

Cenu získal jakot třetí portugalský fotbalista v historii.

Nejzářivější hvězda Manchesteru United Cristiano Ronaldo převzal v sobotu Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce evropských ligových soutěží. Ceremoniál se na hráčovo přání konal v jeho rodišti na Madeiře. Třiadvacetiletý kanonýr tím chtěl uctít památku svého zesnulého otce.
"Tím, že jsem vyhrál Zlatou kopačku, jsem trochu přepsal fotbalovou historii. Obvykle ji získávají útočníci a já jsem záložník," prohlásil Ronaldo, jenž napodobil legendárního krajana Eusébia z Benfiky a bývalého útočníka Porta Fernanda Gomese, kteří si vysloužili Zlatou kopačku dvakrát.

Ronaldo: Byl jsem nejlepší

Ronaldo je stále zraněný, protože se zotavuje po červencové operaci pravého kotníku, a tak zmeškal úvod nové sezony. I tak věří, že ho neminou další pocty. Vzhlíží hlavně ke Zlatému míči i anketě FIFA o nejlepšího hráče světa. "Myslím, že jsem ten nejlepší kandidát. Abych byl upřímný, myslím, že jsem byl nejlepší a podával nejvyrovnanější výkony," uvedl sebevědomě. 


"V dresu United ze sebe vydám opravdu všechno. Až začnu hrát, fanoušci mě zase budou milovat,“ je přesvědčený. Ronaldo se také zmínil o své budoucnosti. "Nikdy nevíte přesně, co s vámi bude. Jsem si ale jistý tím, že v jiném klubu v Manchesteru hrát nebudu,“ směřoval svá slova na miliardové útraty městského konkurenta United, Manchester City, který za Ronalda chce nabídnout částku 130 milionů liber.

Vyhrál ligu i Ligu mistrů

Ronadlo loni pomohl Manchesteru United k anglickému titulu 31 góly a se suverénním náskokem osmi bodů porazil druhého nejlepšího střelce Evropy Daniela Güizu, který dal ve španělské lize za Mallorku 27 branek. Nizozemec Klaas-Jan Huntelaar sice nastřílel za Ajax 33 ligových branek, ale kvůli nižšímu koeficientu soutěže skončil třetí.
Dokonce 40 branek nasbíral ve velšské lize Rhys Griffiths z mistrovského celku Llanelli AFC. V soutěži o Zlatou kopačku se podělil o deváté místo se slavnými kanonýry Karimem Benzemou z Lyonu a Davidem Trezeguetem, kteří měli o polovinu gólů méně.

Pořadí:

1. C. Ronaldo, Manchester United
2. Güiza, Real Mallorca
3. Huntelaar, Ajax
4. Torres, Liverpool
5. Adebayor, Arsenal

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události