Tenis

Simon ovládl bukureštský turnaj ATP

Na Bali kralovala Švýcarka Schnyderová.

Francouz Gilles Simon se stal vítězem turnaje BRC open Romania v Bukurešti, když v nedělním finále zdolal ve dvou setech Španěla Carlose Moyu 6:4 a 6:3.

Francouz, který byl v Bukurešti nasazený jako číslo 2, neprohrál jediný servis a to i přesto, že úspěšnost prvního podání měl nižší než 50% a zahrál tři dvojchyby. Simon však hrál trpělivě a Španělovi Moyovi nedovolil proměnit ani jediný ze šesti brejkbolů.


Simon zvítězil za 90 minut 6:3 a 6:4 a raduje se ze svého pátého turnajového triumfu v kariéře. V letošní sezóně vyhrál již třetí turnaj.

Schnyderová vyhrála na Bali


Švýcarka Patty Schnyderová se stala vítězkou turnaje série WTA Tour na indonéském ostrově Bali, když ve finále zdolala ve dvou setech Tamiru Paszekovou z Rakouska. Vítězství ve čtyřhře patří tchajwansko-čínskému páru Su-Wej Hsieh - Šuaj Pcheng.


Švýcarská tenistka, která byla na Bali nasazená jako číslo 2, stejně jako Simon v Bukurešti, nedala své rakouské soupeřce žádnou naději. Tamira Paszeková sice v úvodu duelu získala jeden servis Schnyderové, v dalších fázích utkání však jen marně sledovala počínání budoucí vítězky. Paszeková hodně chybovala, udělala dokonce pět dvojchyb a Švýcarce cestu za turnajovým triumfem usnadnila.

Patty Schnyderová vyhrála za 67 minut 6:3 a 6:0 a raduje se ze svého jedenáctého vítězství v kariéře. Na truimf však čekala více než tři roky, poslední turnaj vyhrála v roce 2005 v Cincinatti.

Ve finále čtyřhry potvrdily roli favoritek Asiatky Su-Wej Hsieh a Šuaj Pcheng. Tchajwansko-čínská dvojice se však na vítězství nadřela a turnajový primát získala až ve třetí sadě. První dva sety se rozhodovaly v tie-breaku.

Výsledky:

Bukurešť, Rumunsko:
muži (dotace 370 000 dolarů):

Dvouhra, finále:
Simon (2-Fr.) - Moya (6-Šp.) 6:4, 6:3.

Bali, Indonésie:

ženy (dotace 225 000 dolarů):

Dvouhra, finále:
Schnyderová (2-Švýc.) - Paszeková (Rak.) 6:3, 6:0.


Čtyřhra, finále:
Su-Wej Hsieh - Šuaj Pcheng (3- Taiw./Čín.) - Domachowská, Petrovová (Pol./Rus.) 6:7(4), 7:6(3), 10:7.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události