Fotbal

Hvězdné představení Jana Kollera v ruské lize

Český fotbalista si zapsal v ruské fotbalové lize už druhý zásah za sebou. Tentokrát pomohl k vítězství Samary nad Chimki Moskva.

Doby, kdy populární "Dino" děsil soupeře pouze svojí postavou, jsou zřejmě tytam. Poté, co se nejlepší střelec české reprezentace trefil v minulém kole, tak se prosadil i tento víkend.


Samaře  pomohl v neděli k vítězství 3:0 nad Chimki Moskva jedním gólem, na dalších dvou brankách se podílel. I díky němu je Samara v neúplné tabulce na třetím místě.


Samara na branku proti poslednímu celku tabulky čekala hodinu hry, než Koller využil zaváhání obrany a otevřel skóre. O chvíli později vybojoval přímý kop, ze kterého zvýšil obránce Budylin. V závěru Koller unikal obraně, ale faulem ho zastavil hostující brankář Berezovskij a uviděl červenou kartu. Pokutový kop proměnil Bober.


S Kollerem odehrál celé utkání v dresu Samary i český záložník Jiří Jarošík.

jvl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.