Sport

VIDEO: Špotáková nechápe, že se po party zrodil rekord

Česká držitelka světového rekordu je zpět ve vlasti. Povídala si s naším reportérem.

V sobotu ještě v ruce třímala oštěp, který doletěl na hranici 72,28 metrů, a to znamenalo nový světový rekord v hodu oštěpem žen. Česká olympionička Barbora Špotáková tak posunula lidské možnosti zase o kousek dál. Malá země ve středu Evropy navázala na svou tradici a je dál považována za oštěpařskou velmoc. Mužský rekord drží legendární Jan Železný a nyní má zdatnou následovnici: Barboru Špotákovou, která pokračuje ve šlépějích olympijské vítězky a bývalé oštěpařské rekordmanky Dany Zátopkové.

Špotáková: Tušila jsem, že to bude daleko

Do České republiky se Špotáková vrátila unavená, ale jako vždy usměvavá. Když popisovala svůj zatím nejdelší hod, tak se jí nadšením rozzářil celý obličej. "To člověk hned ví, že je to daleko. Míhalo se mi hlavou, že to bude tak 70 – 71 metrů, ale že to bude takhle daleko, to jsem opravdu netušila. I když člověk to hned pozná, že se ten hod povedl. Musím říct, že tento týden jsem se cítila opravdu dobře a tušila jsem, že bych 70 metrů mohla ještě jednou přehodit, ale že to bude v tak velkém stylu, to jsem netušila,“ uvedla největší kandidátka na českého sportovce roku.Po párty se zrodil rekord

Po příjezdu z olympiády se z Báry stala opravdu známá osobnost a celá země ji vzala za svou. Z toho ale také plyne množství povinností a pozvánky na různé akce a oslavy. Bára tak byla v jednom kole a sama byla velmi překvapená, že zrovna v tak hektickém čase doletěl její oštěp až za značku světového rekordu Kubánky Menendézové. "Já se sama také divím, jak z takových párty může vzejít světový rekord. Ale zase poslední týden jsem trénovala opravdu naplno a už jsem se i cítila fyzicky dobře, tak jsem si říkala, že si nemůžu kvůli oslavám nechat ujít světové finále. To by byla velká chyba. Nedá se tedy říct, že bych rovnou z oslav šla na světové finále. Nejsem ten typ, co se úplně zničí,“ uvedla s úsměvem sympatická oštěpařka.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události