Sport

Kreuziger celkově sedmý

V závodě Kolem Missouri obsadil český cyklista Roman Kreuziger sedmé místo.

Kreuziger skončil v nedělním závodě na na 39. místě se stejným časem jako vítěz. Celkové sedmé místo je dobrým výsledkem, navíc Kruzigera může těšit i to, že dominoval kategorii jezdců do 23 let. Druhý český zástupce Richard Faltus dojel v neděli jednatřicátý a celkově zůstal na 18. příčce.


Z vítězství se radoval jeho stájový kolega z Liquigasu Ital Francesco Chicchi, který v závěrečném sprintu udolal Marka Cavendishe z Velké Británie. Na vlastní kůži se tak přesvědčil o tom, že i „neporazitelný“ spurter se porazit dá.

Rozhodlo posledních 200 metrů

Chicchi předstihl Cavendishe ze stáje Columbia v posledních dvou stech metrech. S obrovskou radostí projel cílem a užíval si svůj fantastický úspěch.


"Columbia rozjížděla spurt, ale ze sedla se nikomu nechtělo. Tak jsem do toho šel a zřejmě jsem Marka překvapil," usmíval se v cíli Chicchi. "Tohohle vítězství si velice cením," dodal dojatý Chicchi. Závod byl o to těžší, že se cyklisté museli vyrovnávat se silným protivětrem. Kvůli následkům hurikánu Ike byla ale trať po ulicích St. Louis zkrácena, což závodníkům nikterak nevadilo.

Cavendish ocenil Chicchiho výkon

"Neuvěřitelně rychle se kolem mě přehnal," říkal s uznáním Cavendish. "Bylo to letos asi poprvé, co mě někdo takhle předjel. Byl opravdu hodně rychlý a já jsem s tím nemohl nic dělat," dodal.


Celkové prvenství patří Christianu Vande Veldemu, za kterým český cyklista zaostal v součtu sedmi etap o necelé dvě minuty.

Výsledky 7. etapy (90,5 km):

1. Chicchi (It./Liquigas) 1:57:06, 2. Cavendish (Brit./Team Columbia), 3. Farrar (USA/Garmin-Chipotle), 4. Dominguez (Kuba/Toyota-United PCT), 5. Huff (USA/Jelly Belly CT), 6. Vav Stayen (Belg./Rabobank Continental), ... 31. Faltus (ČR/Team Sparkasse), 39. Kreuziger (ČR/Liquigas) - všichni stejný čas.

Konečné pořadí:

1. VandeVelde (USA/Garmin-Chipotle) 21:23:26, 2. Rogers (Austr./Team Columbia) -18, 3. Tuft (Kan./Symmetrics CT) -48, 4. Hincapie (USA/Team Columbia) -1:03, 5. Danielson (USA/Garmin-Chipotle) -1:32, 6. Day (Austr./Toyota-United PCT) -1:33, 7. Kreuziger -1:54, ... 18. Faltus -7:28.

Soutěž mladíků:

1. Kreuziger 21:25:20, 2. Wyss -1:48, 3. Kohler (oba Švýc./BMC Racing Team) -19:00.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události