Fotbal

Konec dohadů! Podle Blattera se fotbalové MS uskuteční v Africe

Předseda Mezinárodní fotbalové federace při setkání s prezidentem Jihoafrické republiky potvrdil, že země má důvěru pro pořádání největšího svátku nejsledovanějšího sportu světa.

O místě konání mistrovství světa 2010 se hodně spekulovalo. Jihoafrická republika se potýká s třemi nejvýraznějšími problémy. Prvním je zoufalý nedostatek elektrické energie, pro jejíž úsporu se budou muset během šampionátu místní občané zřejmě pořádně uskrovnit.


Druhým ožehavým tématem bylo až donedávna zpoždění stavebních prací na stadionech. Že je v této oblasti všechno v pořádku, informoval sám předseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter, který se do africké země vydal na inspekční cestu: "I skeptici musí nyní uznat, že vše bude připraveno včas.“

Dokáží zamezit násilí?

Třetím a nejděsivějším démonem, který krouží okolo fotbalového svátku v roce 2010, je obrovská kriminalita a velký počet vražd na území pořadatelské země. Pro bezpečný průběh šampionátu ale hodlají organizátoři udělat vše. "Věřím této zemi na sto procent, že dokáže zorganizovat světový šampionát. Ujistil jsem se, že schopnosti na to místní lidé mají," prohlásil Blatter na tiskové konferenci s prezidentem JAR Thabem Mbekim.


Blatter strávil v zemi čtyři dny a místní fotbalové nadšence ujistil, že se šampionát přesouvat nebude. "Náš plán B? No přeci Jihoafrická republika,“ zavtipkoval Blatter. Ten kromě chvály také organizátory vyzval k pokračování v nastoleném kurzu. "Pro Jihoafrickou republiku je to velmi významná akce s celosvětovým významem. Čeká ji však ještě hodně práce," dodal prezident FIFA pro webové stránky blick.ch.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události