Hokej

Trenér Omsku byl po šesti zápasech odvolán!

Trenér Omsku byl po šesti zápasech odvolán!
Zdroj: tn.cz / ČTK

Na zasedání představenstva ruského Omsku byl z funkce hlavního trenéra odvolán Sergej Gersonskij.

Poté, co sibiřský tým v pondělí prohrál i domácí zápas s Čeljabinskem (3:6),  zlomilo vedení klubu definitivně hůl nad koučem Gersonským. Ten s Omskem v této sezoně dokázal vyhrát jen dvě utkání, a to je pro špičkový klub opravdu tristní bilance.

Představitelům Omsku došla trpělivost

Vedení ruského klubu se už dál nevydrželo dívat na neuspokojivé výsledky Jestřábů. Celek, který má ve svém kádru i českou hvězdu Jaromíra Jágra, se trápí. V tabulce Kontinentální hokejové ligy je až na devatenácté příčce. Na úterním zasedání se proto sešlo představenstvo klubu společně s akcionáři společně rozhodli o vyhazovu Gersonského.

Jágr trenérovy metody nechápal

Odvolanému hlavnímu kouči hlavně novináři vyčítali, že nedokázal plně využít potenciálu české hvězdy Jaromíra Jágra, který si zatím připsal pouze dva góly. Někdejší kapitán New Yorku Rangers a majitel dvou Stanley Cupů také nebyl s některými praktikami odvolaného trenéra úplně spokojený.


"V zámoří by někteří kouči dali ještě trénink po prohraném zápase, nebo druhý den by se jezdilo dvě hodiny bez puku. No a tady byl za Gersonského druhý den trénink dobrovolný," pozastavil se nad metodami trenéra Jágr. Vedení však více vadilo umístění na 19. příčce v tabulce.


Ani momentálně nejdéle sloužícího Čecha v Omsku Pavla Rosu brzký odchod kouče nepřekvapil: "On tu už trénoval před třemi roky a vydžel asi tři měsíce," připomněl Rosa první neúspěšné angažmá Gersonkého v Avangardu v roce 2003. "Problém je trochu v tom, že trénuje dospělý hokej jako juniorku," nechal se slyšet Rosa a tím poukázal na to, že když se někomu daří u juniorské reprezentace, nemusí to znamenat úspěch u seniorského týmu.

Kdo bude nástupcem?

O rezignaci Gersonského se začalo mluvit krátce poté, co ruský server Sport Stand přinesl informaci, že Omsk začal jednat s kanadským koučem Bobem Hartleym. "V médiích se hodně řeší odchod současného trenéra, ale osobně mohu říci, že s panem Hartleym nejednám," uvedl majitel klubu Anatolij Bardin pro server championat.ru. Jenže věci už se zřejmě daly dávno do pohybu. "Je na 99,9 procent jisté, že právě on bude dirigovat Omsk," uvedl dříve Sport Stand.


Jenže podle posledních zpráv serveru Sport Stand se jednání mezi Hartleym a Avangardem komplikují. "Podle informací z vedení Omsku nebyl pyšný Kanaďan akceptován staršími hráči týmu," uvádí server. Proto bude nejspíše kouč vybrán mezi experty z Ruska.


A co asistent Nikitin? "Na zasedání se bude řešit i kandidatura Igora Nikitina, který doteď působil jako pravá ruka Gersonkého," prozradil generální manažer Omsku Anatolij Bardin. Nepřímo tak potvrdil, že ke změně skutečně dojde a česká trojice, Jágr, Klepiš, Rosa, dostane nového vůdce na střídačce.

Zdroj: tn.cz / ČTK

Za očekáváním zůstává také Jágr

Avangard byl před startem KHL tipován na jejího lídra a ankety ho umisťovaly za jasného favorita na Gagarinův pohár, jenže po šesti duelech vše vypadá jinak - Omsk odešel čtyřikrát poražený.  A ani česká hvězda Jaromír Jágr na ledě neodvádí to, co se od něho čekalo. Z šesti duelů jen dvě branky, to je na takového hráče málo, psal Sport Stand a ptal se, kdo za to může.


Tezi o potřebě nového trenéra potvrdil i Radim Rulík, který v sezoně 2002-2003 působil v Avangardu jako asistent Ivana Hlinky. "Jaromír Jágr potřebuje kouče ze zámoří," myslí si Radim Rulík, nynější trenér extraligového Znojma. "Je zvyklý na jiný styl vedení," poznamenal český kouč. "Myslím, že v Omsku nehledají trenéra z Čech. Ten by jim asi stejně tolik nepomohl," dodal Rulík.

Sýkora zájem Omsku popírá

Přesto se objevila informace, že vlády na střídačce Omsku by se mohl ujmout Marek Sýkora. Podle deníku Sport Express má tento kouč dobré šance, jelikož jeho agent Jaroslav Zídek má s managementem Avangardu nadstandardní vztahy. Zídek rovněž zastupuje Jágra.

Rozhovor s Markem Sýkorou si poslechněte zde:


Sýkora již v Rusku v pozici hlavního trenéra působil, když vedl Metallurg Magnitogorsk. A někteří se začínají ptát, zda právě on by nepomohl Omsku z devatenácté příčky nahoru. Sám zkušený trenér si ale myslí, že by měl Jágra a spol. koučovat někdo ze zámoří.

jpz, hrc, hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události