Fotbal

Nizozemský ostrostřelec Hasselbaink ukončil kariéru

Slavný fotbalový útočník Jimmy Floyd Hasselbaink oznámil konec vrcholové kariéry.

Vzpomínáte na éru Chelsea před tím, než se v anglickém klubu zabydlel Roman Abramovič?


V brance chytal italský elegán Carlo Cudicini, záložní řady dirigoval šutér Dennis Wise a v útoku dával góly nesmlouvavý Jimmy Floyd Hasselbaink. Nedoceněného střelce už na trávníku asi nikdy neuvidíme, oznámil totiž definitivní konec kariéry.


Trénoval v Norwichi, hrát tam ale nechtěl


Šestatřicetiletý fotbalista působil v uplynulé sezoně v Cardiffu City. Od srpna trénoval v Norwichi, kde byl o jeho služby zájem, jenže Hasselbaink se upsat odmítl a svou bohatou kariéru definitivně ukončil.


Potvrdil to i trenér druholigového Norwiche Glenn Roeder.


"On k nám přišel jen s tím, jestli u nás může trénovat, aby se udržel v kondici. Kdybych ho chtěl angažovat, nebudu ho přece nějak zkoumat nebo testovat. Vždyť Jimmy je skvělý hráč," dodal na vysvětlenou bývalý trenér West Hamu United.


Vizitka Jimmy Floyd Hasselbainka


Nizozemský útočník se narodil v Surinamu, s velkým fotbalem ale začal v nizozemském Telstaru. Později vystřídal kluby jako Alkmaar, Leeds United či Atlétiko Madrid - největší slávu však zažil jako hráč Chelsea v letech 2000-2004. Poté působil v Middlesbrough, Chartlonu a poslední sezonu v Cardiffu.


Za nizozemskou reprezentaci odehrál Hasselbaink třiadvacet zápasů a dal v nich devět gólů. Hrál na mistrovství světa v roce 1998, o šest let později se však s dresem národního mužstva rozloučil. Nyní nebude pokračovat ani na klubové úrovni.


hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události