Sport

Další český paralympijský úspěch má plavecký rukopis

Čeští plavci vybojovali na paralympiádě v Pekingu další dvě medaile.

Nejdřív si pro třetí bronz na letošních hrách doplaval Jan Povýšil v závodě na 50 metrů volným způsobem, o chvíli později dohmátla Běla Hlaváčková na stejné trati druhá. Stříbro je pro dvaatřicetiletou reprezentantku čtvrtou medailí ve Vodní kostce.


Svou sbírku dvou zlatých a jedné bronzové tak zkompletovala kovem, který jí jako jediný chyběl. Běla Hlaváčková proměnila v medaili všechny starty na paralympiádě.


"Absolutně jsem v něco takového nevěřila. Myslela jsem na jednu medaili ze znaku a to bylo všechno," radovala se překvapená plavkyně.


O jednu medaili méně vylovil z bazénu Jan Povýšil - v jeho případě však všechny “cenné placky“ mají bronzovou hodnotu. Šestadvacetiletý plavec zakončil své vystoupení ve Vodní kostce třetím kovem ze čtyř startů, ke kterým nastoupil.


"Musím si nejdřív všechno nechat rozležet v hlavě, zatím mi pořádně nedošlo, že mám třetí medaili. Možná trochu zamachruju, ale vzpomínat budu na Peking určitě v dobrém,“ konstatoval spokojený Povýšil po závodě.


Ve stejném závodě jako on se představil také další český plavec Arnošt Petráček. Mezi elitní osmičku nepronikl, protože v rozplavbě skončil desátý. Předvedli se i Martin Štěpánek, který byl ve své třídě dvanáctý, a Filip Coufal, jenž skončil v závodě na 400 m volným způsobem jedenáctý. Ani jeden z nich tak do finále nepostoupil.


Výsledky:
50 m volným způsobem, ženy S5: 1. Peralesová (Šp.) 35.88, 2. BĚLA HLAVÁČKOVÁ (ČR) 37.12, 3. Akopjanová (Ukr.) 37.53.
50 m volným způsobem, muži S4: 1. Smetance (Fr.) 37.89, Oribe (Šp.) 38.69, 3. JAN POVÝŠIL (ČR) 39.35.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události